Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Cizre’ye 10 bin 500 kişilik stadyum yapılıyor

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Cizre nüfusu kalabalık ve günden güne büyüyen bir ilçemiz. Hem 10 bin 500 kişilik stat hem de gençlik merkezleri yaparak bu ihtiyacı gidereceğiz” dedi..

Cizre’ye 10 bin 500 kişilik stadyum yapılıyor
Cizre’ye 10 bin 500 kişilik stadyum yapılıyor
Advert

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Cizre nüfusu kalabalık ve günden güne büyüyen bir ilçemiz. Hem 10 bin 500 kişilik stat hem de gençlik merkezleri yaparak bu ihtiyacı gidereceğiz” dedi.
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şırnak’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İdil ilçesinin ardından Cizre’de yapılacak tesislerin arazilerinde incelemelerde bulundu. İlk olarak Konak Mahallesi Bozalan Konutları mevkisinde yapılacak olan 18 dönüm arazideki 10 bin 500 kişilik stat yerini gezen Bakan Bak, yetkililerden bilgi aldı. Cizre’ye yeni spor tesisleri kazandıracaklarını belirten Bakan Bak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın spor adamı olmasının kendileri için büyük bir kazanç olduğunu ifade etti. Bakan Bak, “Cumhurbaşkanımız sporla ilgili bir şey istediğimizde ‘Hemen süratle hayata geçirin gençlere hizmet götürün mahallelere basketbol sahası, halı saha yapın’ diyor. İnşallah bu eserleri hızla sporcularımızla buluşturacağız. AK Parti iktidara gelmeden önce tesis sayısı bin 575 iken AK Parti döneminde ise bu sayı 2 bin 878 oldu. Diğer tesislerle birlikte bu sayı 5 bini geçiyor. Sadece Spor Toto’nun bünyesinde yaptığımız saha sayısı 4 bin. Burası günden güne büyüyen bir ilçemiz ve nüfusu da kalabalık. Hem 10 bin 500 kişilik stat hem de gençlik merkezleri yaparak bu ihtiyacı gidereceğiz" dedi.
Bakan Osman Aşkın Bak ve beraberindeki heyet daha sonra buradan Cudi Mahallesi İdil Caddesi eski karayolları bahçesinde yapılması planlanan gençlik merkezi arazisinde incelemede bulundu ve yetkililerden bilgi aldı. Burada Vali Mehmet Aktaş ve Kaymakam Faik Arıcan’a yapılacak çalışmalar hakkında talimatlar da veren Bakan Bak, İdil Caddesi’ne asılan gençlik merkezi reklam afişini yakından inceleyip afişin önünde gazetecilere poz verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eruh’ta yağ tenekesinde el yapımı patlayıcı bulundu
Eruh’ta yağ tenekesinde el yapımı patlayıcı bulundu
Lice’de arazi kavgası: 1 ölü
Lice’de arazi kavgası: 1 ölü
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat bolu evden eve, bolu nakliyat, evden eve bolu, bolu asansörlü nakliyat, bolu şehirlerarası nakliyat İstanbul Bağcılar evden eve, İstanbul Bağcılar nakliyat, evden eve Bağcılar, İstanbul Bağcılar asansörlü nakliyat, Bağcılar şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır web tasarım, diyarbakır toplu sms, diyarbakır marka tescil alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat