Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Haşimi: “Diyarbakır’a ağır sanayi tercih değil zorunluluktur”

Saadet Partisi (SP) Diyarbakır Milletvekili Adayı Haşim Haşimi, Diyarbakır’da işsizlik oranının çok yüksek olduğunu ve mevcut sanayinin şehre yetmediğini ifade ederek, “Diyarbakır’da ağır sanayi hamlesi bir tercih değil, zorunluluktur, gençlerimiz işsiz, Diyarbakır göç veriyor, bu tabloyu değiştirmek zorundayız” dedi..

Haşimi: “Diyarbakır’a ağır sanayi tercih değil zorunluluktur”
Haşimi: “Diyarbakır’a ağır sanayi tercih değil zorunluluktur”
Advert

Saadet Partisi (SP) Diyarbakır Milletvekili Adayı Haşim Haşimi, Diyarbakır’da işsizlik oranının çok yüksek olduğunu ve mevcut sanayinin şehre yetmediğini ifade ederek, “Diyarbakır’da ağır sanayi hamlesi bir tercih değil, zorunluluktur, gençlerimiz işsiz, Diyarbakır göç veriyor, bu tabloyu değiştirmek zorundayız” dedi.
SP Diyarbakır Milletvekili Adayı Haşim Haşimi, Diyarbakır’da her 10 gençten 4’ünün işsiz olduğunu belirterek, bu oranın çok yüksek olduğunu, bu tablonun acil olarak değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Diyarbakır sanayisinin şehrin ihtiyaçlarına karşılık vermekten çok uzak kaldığını ifade eden Haşimi, “Hazırladığımız rapora göre Diyarbakır’ımızın sanayisi ve ihracat rakamları, Elazığ, Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep gibi civar illere kıyasla kat be kat küçük. Diyarbakır’a yatırımcıyı teşvik etmek, ağır sanayiyi şehrimize getirmek ve gençlerimizi istihdam etmek zorundayız. 24 Haziran’dan sonra, bunun için gece gündüz çalışacağız” dedi.

“Yatırımların gelmesi hepimizin yüzünü güldürecek”
Diyarbakır’daki yüksek işsizliğin gençleri çaresizliğe ve karamsarlığa ittiğini söyleyen Haşimi, “Yine yaptığımız araştırmalara göre Diyarbakır bölgede en çok göç veren il, Türkiye’de de 8. sırada. İnsanlarımız istemeyerek de olsa, ekmek parası kazanmak için başka yerlere gitmek zorunda kalıyor ve oralarda da çok zor şartlar altında çalışıyor. Diyarbakır üretmek, kazanmak zorundadır, bu tablo devam edemez” diye konuştu.
Sanayinin ve üretimin Diyarbakır’da her kesimin yüzünü güldüreceğini ifade eden Haşimi, “Her şeyden önce insanımız kazanacak. Kazandıkça harcama imkanı olacak. Zenginleşen bir Diyarbakır’da esnafımızın da yüzü gülecek. Günlerdir esnaflarımızı ziyaret ediyoruz, durum hiç iç açıcı değil. Esnafımız her gün kepenk kapatıyor. Dünü bile arar durumdalar. Her kesimin yüzünü güldürmek için ağır sanayi hamlesini başlatacak ve Diyarbakır’ı, hak ettiği şekilde üretim üssü yapacağız. Göç vermeyeceğiz, şehrimizin imkanları insanlarımıza yetecek. Bunun için hem partimizin, hem de bizim çalışmalarımız ve projelerimiz mevcut. Gerisi halkımıza kalıyor. 24 Haziran’da bir oy da bize verirlerse, biz farkı göreceklerinin sözünü veriyoruz ve bunun içindir ki ‘Geleceğin için Değiştir Diyarbakır’ sloganının kullanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eruh’ta yağ tenekesinde el yapımı patlayıcı bulundu
Eruh’ta yağ tenekesinde el yapımı patlayıcı bulundu
Lice’de arazi kavgası: 1 ölü
Lice’de arazi kavgası: 1 ölü
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat bolu evden eve, bolu nakliyat, evden eve bolu, bolu asansörlü nakliyat, bolu şehirlerarası nakliyat İstanbul Bağcılar evden eve, İstanbul Bağcılar nakliyat, evden eve Bağcılar, İstanbul Bağcılar asansörlü nakliyat, Bağcılar şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır web tasarım, diyarbakır toplu sms, diyarbakır marka tescil alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat