Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Advert

Batman’da peynir fiyatları cep yakıyor

Batman’da peynire yıl içerisinde iki kez zam gelmesi esnaf ve vatandaşların tepkisine neden oldu. Kentte, kilogramı 15 TL olan peynirin fiyatı 25 TL’ye yükseldi..

Batman’da peynir fiyatları cep yakıyor
Batman’da peynir fiyatları cep yakıyor
Advert

Batman’da peynire yıl içerisinde iki kez zam gelmesi esnaf ve vatandaşların tepkisine neden oldu. Kentte, kilogramı 15 TL olan peynirin fiyatı 25 TL’ye yükseldi.
Batman’da peynir fiyatlarına yıl içerisinde iki kez zam gelerek, kilogramı 15 TL’den 25 TL’ye yükselmesi esnaf ve vatandaşların tepkisine neden oldu. Fiyatlarda ciddi artış olduğunu belirten Ferhat Bolsütçü, “Peynir fiyatlarında geçen seneye oranla çok büyük bir yükseliş var. Geçen seneki alım gücüyle bu seneki alım gücüm arasında çok fark var. Bu konuda çok şikayetçiyiz. Süt ve süt ürünlerinin fiyatları ceplerimizi yakıyor” dedi.

“Süt az, tüketim çok”
Satışlarının etkilediğini belirten esnaf Abdulselam Türkan, “Satışlarımız bu sene çok olumsuz etkilendi. Geçen yıl 12 lira olan peynir bu yıl 16 lira. 15-16 liralık peynir bu sene 25 lira alıcıyı zor buluyor. O da sütün eksikliğinden kaynaklanıyor. Süt az, tüketim çok fazla olduğu için bu durum ortaya çıkıyor” diye konuştu.

“Pazara geliyoruz boş dönüyoruz”
Pazardan boş döndüğünü anlatan Afis Akdoğan ise, “Peynir fiyatları sürekli yükseliyor. Her şeye zam geliyor. Zeytin, peynir aynı şekilde. Pazara geliyoruz boş dönüyoruz” ifadelerinde bulundu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hani’de 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında resim sergisi açıldı
Hani’de 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında resim sergisi açıldı
Terörden arındırılan Lice’de 15 Temmuz sergisi
Terörden arındırılan Lice’de 15 Temmuz sergisi
diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği mardin evden eve nakliyat şırnak evden eve nakliyat izmir evden eve nakliyat izmir balçova evden eve nakliyat diyarbakır marka tescil firması diyarbakır web tasarım, diyarbakır sosyal medya uzmanı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi