Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Diyet yaparken kim daha şanslı erkekler mi? kadınlar mı?

Diyetisyen Mehtap Yakut Bağırmaz , diyet yaparken erkekler mi daha avantajlı yoksa kadınlar mı daha çabuk kilo veriyor konusuna değindi.

Diyet yaparken kim daha şanslı erkekler mi? kadınlar mı?
Diyet yaparken kim daha şanslı erkekler mi? kadınlar mı? admin
Advert

Berat ASLAN

Diyetisyen Mehtap Yakut Bağırmaz  konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Erkeklerde testesteron hormonu fazla olduğu için kas kitlesi yüksek yağ kitlesi daha azdır. Kadınlarda ise östrojen hormonu daha fazla olduğu İçin yağ kitlesi daha yüksek kas kitlesi daha azdır buda kadınların metabolizmalarının daha yavaş olması anlamına geliyor” dedi.

Erkekler fazla enerji harcıyor

 Bağırmaz, “Erkekler kadınlara göre günlük ortalama 1000 kalori daha fazla enerji harcarlar....( biraz torpilliler) . Yapılan bir çalışmada kadınların ilk diyetlerini 14 yaşında erkeklerin ise 40 yaşında yaptıkları söyleniyor. Çoğu kadın ergenlik döneminde fazla kilolarından sıkıntı yaşayıp yanlış  diyet uyguladıkları biliniyor. Hormonal gelişimin en hassas olduğu bu dönemde yağ yakım sistemi tahrip olabiliyor ve buda ileri ki yaşlarda metabolizmanın yavaşlamasına neden oluyor. Erkeklerde ise ergenlik dönemi beslenme açısından daha sağlıklı geçebiliyor çünkü yanlış diyet uygulamaları daha az kadınlara göre... erkeklerin daha az diyet yapmaları disiplinli olamalarına zemin hazırlıyor ve diyetlerinde daha net olmalarını sağlıyor ...yani daha iyi söz dinliyorlar ve diyet ile ilgili diyetisyenlerini daha çok dinliyorlar”diye konuştu

Yağlanma her ikisi içinde risk oluşturuyor

Diyetisyen Mehtap Yakut Bağırmaz , “Sonuç olarak kim şanslı tabiki ideal kilo aralığı ve bel çevresi bizim için önemli bir kıstas cinsiyetten ziyade. Kadınların kiloları daha çok kalça kısmında toplandığı için armut tipi yağlanma, erkeklerde ise bel çevresinde toplandığı için elma tipi yağlanma söz konusu. Kadınlar  bu konuda daha avantajlı çünkü elma tipi yağlanmada yani yağın bel çevresinde toplanması; kanser , diyabet, karaciğer yağlanması,hipertansiyon, kalp hastalıkları, ve böbrek taşı için risk oluşturuyor . Bu nedenle erkek kadın fark etmez sağlık için kadınlarda bel çevresinin 82 cm den erkeklerde ise 94 cm den fazla olması önerilmez”  dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Pelin teki     2018-06-27 Başarılarınızın devamını diliyorum.
Selim Yasa     0000-00-00 Peki yaglanmamak için ne yapmak lazim?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eruh’ta yağ tenekesinde el yapımı patlayıcı bulundu
Eruh’ta yağ tenekesinde el yapımı patlayıcı bulundu
Lice’de arazi kavgası: 1 ölü
Lice’de arazi kavgası: 1 ölü
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat bolu evden eve, bolu nakliyat, evden eve bolu, bolu asansörlü nakliyat, bolu şehirlerarası nakliyat İstanbul Bağcılar evden eve, İstanbul Bağcılar nakliyat, evden eve Bağcılar, İstanbul Bağcılar asansörlü nakliyat, Bağcılar şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır web tasarım, diyarbakır toplu sms, diyarbakır marka tescil alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat