Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Çocukların Habur Çayı’nda tehlikeli gece eğlencesi

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde çocuklar, hem eğlenmek hem de serinlemek için tehlikeye aldırış etmeden gece geç saatlere kadar Habur Çayı’na giriyor. Kato Dağı ve Faraşin yaylasından beslenen çay sularında yüzen çocuklar, daha sonra çay kenarında yaktıkları ateşin başında toplanıyor..

Çocukların Habur Çayı’nda tehlikeli gece eğlencesi
Çocukların Habur Çayı’nda tehlikeli gece eğlencesi
Advert

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde çocuklar, hem eğlenmek hem de serinlemek için tehlikeye aldırış etmeden gece geç saatlere kadar Habur Çayı’na giriyor. Kato Dağı ve Faraşin yaylasından beslenen çay sularında yüzen çocuklar, daha sonra çay kenarında yaktıkları ateşin başında toplanıyor.
Beytüşşebap’ta çocuklar serinlemek ve eğlenmek için tehlikeye aldırış etmiyor. İlçenin Başaran köyünde çocuklar, Kato Dağı ve Faraşin yaylasından beslenen ve derinliği 25 metreye kadar ulaşan Habur Çayı’na girerek serinliyor. Çaya gündüz girmekle yetinmeyen çocuklar, gece geç saatlere kadar yüzüp, daha sonra ise, çay kenarında yaktıkları ateşin başında toplanıyor.
Çocuklardan Kerem Gökçe, günlerdir çayda yüzdüklerini belirterek, “Özellikle yaklaşık bir haftadır hava çok sıcak. Gündüz yüzüyoruz ama çok terliyoruz. Bir de gündüzleri çevrede çok yılan oluyor. Bu nedenle akşamları da yüzüyoruz” dedi.
Kenan Armağan ise, sıcaktan korunmak için yüzdüklerini ifade ederek, “Günlerdir hava çok sıcak. Saat 20.00’da gelip burada ateş yakıyoruz. Daha sonra da yüzüyoruz. 2 saat kadar yüzdükten sonra eve geliyoruz. Gelir gelmez de yorgunluktan uyuyoruz. Karanlık ama çok da tehlikeli değil, korkmuyoruz” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altın toprak ödülleri sahiplerini buldu
Altın toprak ödülleri sahiplerini buldu
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi