Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Diyarbakır’da 10 günde 2’si kardeş 4 kişi sulama kanallarında boğuldu

Diyarbakır’ın ilçelerinde tarla sulamak için oluşturulan kanallar, yeterli tedbirlerin alınmaması nedeni ile can almaya devam ediyor..

Diyarbakır’da 10 günde 2’si kardeş 4 kişi sulama kanallarında boğuldu
Diyarbakır’da 10 günde 2’si kardeş 4 kişi sulama kanallarında boğuldu
Advert

Diyarbakır’ın ilçelerinde tarla sulamak için oluşturulan kanallar, yeterli tedbirlerin alınmaması nedeni ile can almaya devam ediyor.
Temel geçim kaynağının tarım oluşturduğu Diyarbakır’ın bazı ilçelerinde verimin artması ve tarlaların sulanması için yapılan sulama kanalları tehlikeye davetiye çıkarmaya devam ediyor. Kilometrelerce uzunlukta bulunan sulama kanallarının etrafında hiçbir güvenlik önlemi alınmaması, köylülerin tepkisine neden oldu. Tarla sulamak ve hayvan otlatmak için kanallarından yanından geçen köylülerden bazıları ya serinlemek için ya da kanaldan tarlalarına su alırken dengelerini kaybederek akıntıya kapılıp hayatlarını kaybetti.

10 günde 4 kişinin cansız bedenine ulaşıldı
Yaklaşık bir hafta önce Batman’ın Kozluk ilçesi Bekirhan beldesine bağlı Yeniçağlar Köyü Muhtarı Ahmet Sayar, köyden gecen sulama kanallarında incelemede bulunduğu esnada dengesini kaybederek suya düşmüş, su pompasının çekim alanına kapılan muhtar sıkıştığı yerden çıkamayınca boğularak hayatını kaybetmişti.
Olaydan birkaç gün önce Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde koyun otlatmak için sabahın erken saatlerinde evden çıkan 15 yaşındaki Yusuf Yılmaz’ın da dün yapılan aramalarda su kanalına düşerek boğulduğu tespit edildi. Dün öğlen saatlerinde tarla sulamak için kanala yönelip dengesini kaybederek akıntıya kapılan Selman ile kardeşini kurtarmak isterken suya atlayıp sürüklenen Fırat Kızılçiçek’in cansız bedenleri de sulama kanalında bulundu.
Vatandaşlar, 10 gün içinde 4 kişinin ölümüne neden olan sulama kanalları ile ilgili güvenlik önlemlerinin arttırılmasını talep ederek, ihmal sonucu ölümlerin önüne geçilmesini istedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katil zanlısı 10 yıl sonra yakalandı
Katil zanlısı 10 yıl sonra yakalandı
Amed Sportif Faaliyetler’in futbolcuları öğrencilerle buluştu
Amed Sportif Faaliyetler’in futbolcuları öğrencilerle buluştu
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası