Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Sanal gerçekliğin 5. çalıştayı Almanya’da yapıldı

Harran Üniversitesi öncülüğünde, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ve Karacadağ Kalkınma Ajansının iştirakçi ortak olduğu Sanal Gerçeklik Projesi kapsamında beşincisi yapılan çalıştayın adresi bu kez Almanya’nın Magdeburg kenti oldu..

Sanal gerçekliğin 5. çalıştayı Almanya’da yapıldı
Sanal gerçekliğin 5. çalıştayı Almanya’da yapıldı
Advert

Harran Üniversitesi öncülüğünde, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ve Karacadağ Kalkınma Ajansının iştirakçi ortak olduğu Sanal Gerçeklik Projesi kapsamında beşincisi yapılan çalıştayın adresi bu kez Almanya’nın Magdeburg kenti oldu.
GAP Bölgesinin batı bölümünün genel çekiciliğini ve bölgesel iş gücünün kapasitesini arttıracak, özel sektör ile yükseköğrenim kurumları arasındaki işbirliğini güçlendirecek olan proje, “Özel sektör ve Devlet sektöründeki Sanal gerçeklik uygulamaları için araştırma ve eğitim olanaklarının güçlendirilmesi” adlı projenin 5. çalıştay programı Almanya Magdeburg kentinde, projenin ortağı olan Otto Von Guericke Üniversitesine bağlı Faunhofer İnstitute For Factory Operation and Automation IFF ‘nin toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Program dahilinde Harran Üniversitesi Proje Yöneticisi Dr.Öğr. Üyesi Fred Barış Ernst, proje ekibinden Prof.Dr. Saffet Erdoğan , Doç. Dr. Gencay Sarıışık, Dr. Öğr. Üyesi Dursun Akaslan ve proje asistanı Songül Akdağ, Hollanda’daki ortağı olan şirket sahibi Marteen van Grinsven ve Almanya’daki ortakları olan Tobias Reggelin ve misafir katılımcılar ile 5 gün süren çalıştay yapıldı.
Çalıştayın ilk gününde projenin hedefleri ele alındı. İkinci gün ise projenin asıl hedeflerinden biri olan sanal gerçeklik merkezinin Şanlıurfa’ya kazandırılması için gerekli olan Canvas oluşturuldu. Harran Üniversitesi katılımcıları IFF de bulunan Elbedome tipi - VDTC’de 360 geniş projeksiyon sistemi bu sistemde sanal gerçekliği bir çok alandan örnekleri ile deneyimledi. Üçüncü gün eğitim, mühendislik ve sanal ameliyatlar gibi yapılan çalışmalar deneyimlendi. Dördüncü gün ise projenin ileriki hedeflerinden biri olan sanal gerçeklik merkezi için gereksinim ve iş akış planları yapıldı. Beşinci ve son gün ise Harran Üniversitesi proje ekibinin Hollanda’daki ortağın yapım aşamasında olan sanal gerçeklik merkezine ziyaretiyle çalıştay son buldu.
Sanal gerçeklik projesinin ana hedefi, her alanda imkan sağlayacak olan Sanal gerçeklik merkezini Şanlıurfa’ya kazandırmaktır. Bu sayede bu proje, Harran Üniversitesinde kurulması düşünülen sanal gerçeklik merkezinin sanayi sektörü üzerinde etkisinin yanı sıra inşaat sektörü, turizm sektörü, hizmet sektörü, sağlık sektörü ve eğitim sektöründe de etkili olacak. Bölgede, şehir planlamasında, altyapı hizmetlerinde, sanayi bölgeleriyle ilgili tasarım sürecinde ortaya çıkacak planlamalar ile hizmet ürünleri sunulması, turizm (tur, gezi. arkeoloji vb.) güzel sanatlar (sinema, tiyatro vb.) insan ve çevreyi ilgilendiren birçok sosyal alanda, kamu kurum ve kuruluşları ile özel şirketler tarafından yapılacak olan siparişlere sunum hazırlanması ve görselleştirilmesi, uzaktan eğitim için bir altyapı oluşturulmasında, tıp, mühendislik, güzel sanatlar alanında her türlü araştırmanın desteklenmesi orta ve yükseköğrenimdeki öğrencilere eğitim verilerek bu sektöre kazandırılması ve istihdam sağlanmasına katkı sağlayacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yangında tavanı çöken evde can pazarı
Yangında tavanı çöken evde can pazarı
Sason’da 10 sandık, güvenlik ve ulaşım nedeniyle taşınacak
Sason’da 10 sandık, güvenlik ve ulaşım nedeniyle taşınacak
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat bolu evden eve, bolu nakliyat, evden eve bolu, bolu asansörlü nakliyat, bolu şehirlerarası nakliyat İstanbul Bağcılar evden eve, İstanbul Bağcılar nakliyat, evden eve Bağcılar, İstanbul Bağcılar asansörlü nakliyat, Bağcılar şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır web tasarım, diyarbakır toplu sms, diyarbakır marka tescil alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat