e Batman’da sokakta çalışan 63 çocuk çeşitli kurslara yazıldı Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Batman’da sokakta çalışan 63 çocuk çeşitli kurslara yazıldı

Batman Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü bünyesinde yer alan mobil ekipler alan çalışması yaparak sokakta çalışan veya çalıştırılan 63 çocuğu, Aile Çalışma ve Soysal Hizmetler Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen kurs ve sportif faaliyetlere yazdırdı..

Batman’da sokakta çalışan 63 çocuk çeşitli kurslara yazıldı
Batman’da sokakta çalışan 63 çocuk çeşitli kurslara yazıldı

Batman Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü bünyesinde yer alan mobil ekipler alan çalışması yaparak sokakta çalışan veya çalıştırılan 63 çocuğu, Aile Çalışma ve Soysal Hizmetler Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen kurs ve sportif faaliyetlere yazdırdı.
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü Mobil Ekipleri sokakta çalışan çocukların ailelerini tespit ederek çocuklara ve ailelerine gerekli psiko-sosyal, akademik ve kültürel hizmetlerde bulundu. Sokakta çalışan ya da çalıştırılan çocukların tespit edilmesi konusunda sokakta halkın yoğun olduğu yerlerde çalışmakta olan çocukların okul ve aile görüşmeleri yapılarak çocuğun okula devam durumu ve başarısı hakkında bilgi alınarak, ailelere çocukların sokakta çalışmaya devam etmesi durumunda karşılaşabilecekleri ihmal, istismar ve yaptırımlar konusunda mobil ekipler tarafından geniş bilgi verildi.

Amaç çocukları riskli alanlardan uzak tutmak
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Mobil ekip olarak çocuğun sokakta çalışmasını engellemek ve çocuğu sokağın riskli ortamlarından uzak tutmak için çocuk ve ailelerde farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları yapılarak ailelerle birebir görüşmeler gerçekleştirilmiş, sokakta çalışan, çalıştırılan çocukların gerek ailelerin bilgileri dahilinde sosyo-ekonomik sebeplerden dolayı gerekse bilgileri dışında olumsuz arkadaş çevresinden dolayı çalıştığı yapılan aile görüşmeleri neticesinde tespit edilmiştir. Mobil ekiplerimiz 02.01. 2018 - 06.08. 2018 tarihleri arasında 63 çocuğa müdahale etti. 63 çocuk ailesine teslim edilmiş ve 8 aile kurumumuz hizmetlerine uygun olmayıp Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımı için yönlendirilmiştir. Ulaşılan 63 çocuk ve ailelerine yönelik gerekli psiko-sosyal, akademik ve kültürel hizmetlerde bulunulmuş, çocukların kurumumuz ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen kurs ve sportif faaliyetlere yönlendirilmeleri yapılmıştır” denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bağlar’da yapılması planlanan kentsel dönüşüm için Ankara’da önemli görüşme
Bağlar’da yapılması planlanan kentsel dönüşüm için Ankara’da önemli görüşme
Diyarbakır’da seyyar satıcıların yer kavgası kamerada
Diyarbakır’da seyyar satıcıların yer kavgası kamerada
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat