Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Batman’da sokakta çalışan 63 çocuk çeşitli kurslara yazıldı

Batman Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü bünyesinde yer alan mobil ekipler alan çalışması yaparak sokakta çalışan veya çalıştırılan 63 çocuğu, Aile Çalışma ve Soysal Hizmetler Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen kurs ve sportif faaliyetlere yazdırdı..

Batman’da sokakta çalışan 63 çocuk çeşitli kurslara yazıldı
Batman’da sokakta çalışan 63 çocuk çeşitli kurslara yazıldı
Advert

Batman Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü bünyesinde yer alan mobil ekipler alan çalışması yaparak sokakta çalışan veya çalıştırılan 63 çocuğu, Aile Çalışma ve Soysal Hizmetler Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen kurs ve sportif faaliyetlere yazdırdı.
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü Mobil Ekipleri sokakta çalışan çocukların ailelerini tespit ederek çocuklara ve ailelerine gerekli psiko-sosyal, akademik ve kültürel hizmetlerde bulundu. Sokakta çalışan ya da çalıştırılan çocukların tespit edilmesi konusunda sokakta halkın yoğun olduğu yerlerde çalışmakta olan çocukların okul ve aile görüşmeleri yapılarak çocuğun okula devam durumu ve başarısı hakkında bilgi alınarak, ailelere çocukların sokakta çalışmaya devam etmesi durumunda karşılaşabilecekleri ihmal, istismar ve yaptırımlar konusunda mobil ekipler tarafından geniş bilgi verildi.

Amaç çocukları riskli alanlardan uzak tutmak
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Mobil ekip olarak çocuğun sokakta çalışmasını engellemek ve çocuğu sokağın riskli ortamlarından uzak tutmak için çocuk ve ailelerde farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları yapılarak ailelerle birebir görüşmeler gerçekleştirilmiş, sokakta çalışan, çalıştırılan çocukların gerek ailelerin bilgileri dahilinde sosyo-ekonomik sebeplerden dolayı gerekse bilgileri dışında olumsuz arkadaş çevresinden dolayı çalıştığı yapılan aile görüşmeleri neticesinde tespit edilmiştir. Mobil ekiplerimiz 02.01. 2018 - 06.08. 2018 tarihleri arasında 63 çocuğa müdahale etti. 63 çocuk ailesine teslim edilmiş ve 8 aile kurumumuz hizmetlerine uygun olmayıp Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımı için yönlendirilmiştir. Ulaşılan 63 çocuk ve ailelerine yönelik gerekli psiko-sosyal, akademik ve kültürel hizmetlerde bulunulmuş, çocukların kurumumuz ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen kurs ve sportif faaliyetlere yönlendirilmeleri yapılmıştır” denildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müdür Kızılkaya, kurumun faaliyetlerini anlattı
Müdür Kızılkaya, kurumun faaliyetlerini anlattı
Siirt’te kaldırım çalışmaları sürüyor
Siirt’te kaldırım çalışmaları sürüyor
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi