e Hafta sonunda binlerce kişi Balıklıgöl’e akın ediyor Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Hafta sonunda binlerce kişi Balıklıgöl’e akın ediyor

Şanlıurfa’da hafta sonu vatandaşlar, hem serinlemek hem de zaman geçirmek için Balıklıgöl’e akın ediyor. İl dışından gelenler de Balıklıgöl’e büyük ilgi gösteriyor..

Hafta sonunda binlerce kişi Balıklıgöl’e akın ediyor
Hafta sonunda binlerce kişi Balıklıgöl’e akın ediyor

Şanlıurfa’da hafta sonu vatandaşlar, hem serinlemek hem de zaman geçirmek için Balıklıgöl’e akın ediyor. İl dışından gelenler de Balıklıgöl’e büyük ilgi gösteriyor.
Ağustos aynının ortasına gelinirken Balıklıgöl’ü ziyaret edenlerin sayısında da her geçen gün artış oluyor. Hafta içi çalışmak zorunda kalan vatandaşlar, hafta sonu ise Balıklıgöl’ü akın ediyor. Şanlıurfalıların yanı sıra il dışından gelenlerin de ilk tercihi Balıklıgöl oluyor. Aileleriyle birlikte Balıklıgöl’e gelen vatandaşlar, balıklara yem verip plato içerisindeki tarihi yerleri geziyor. Hatıra fotoğrafı çektirmeyi de unutmayan vatandaşlar, ağaçların gölgesinde serinlemenin de tadına varıyor.

Şanlıurfa’ya ilk defa geldim
Balıklıgöl’ü gezmek için Ankara’dan geldiğini söyleyen Ali Yavuz, "Şanlıurfa’ya ilk gelişim. Buraya gelme sebebim peygamberler şehri oluşu. Buranın manevi havası, manevi hazzı dini kitaplarda okuduğumuz Balıklıgöl hikayesi. Bize bir hikaye gibi gelir ama aslında bir hikaye değil, tarihin gerekleri. Hazreti İbrahim’in mancınıkla buraya atılması, odunların balık olması, Allah’ın takdiri bu şekilde. Görmeyenlerin gelip görmesini isterim. Peygamberler şehrinde Hazreti Eyüp’ün de kabrini ziyaret etmek lazım. Onun da ayrı bir manevi havası var. Zaten Urfa güzel bir şehir, anlatmaya gerek yok. Tarihi yaşayan, İslami duygusu olan insanlar bunu bilir. Ayrıştırma yapmadan gelebilirler, tavsiye ederim" dedi.

Gelip bu manevi havadan nasiplensinler
Gaziantep’ten Şanlıurfa’ya 15 yıl sonra yeniden geldiğini söyleyen Hanifi Özer ise, "Urfa’ya en son 2003 yılında geldim. 15 yıl sonra yeniden gelmek nasip oldu. Manevi havası, atmosferi çok güzel. Gelip görmeyenleri buraya davet ediyorum. Gelip gezsinler, görsünler. Bu manevi havadan onlar da nasiplensin" şeklinde konuştu.
18 yıl aradan sonra yeniden Balıklıgöl’e gelen Yusuf Mavi ise, "Kısmet oldu 2000 yılında geldim. Gerçekten manevi hazzı büyük bir şekilde hissediyorsunuz. Hazreti İbrahim’in makamını görmek, Balıklıgöl’ü görmek. Çocuklarımızla beraber geliyoruz. Biz de elimizden geldiğinde onlara anlatmaya çalışıyoruz. Yani gelmeyenler hayatlarında büyük bir şey kaçırır" dedi.
İl dışından olduğu kadar ilçelerden de Balıklıgöl’ü gezmeye gelenler oluyor. Viranşehir ilçesinden gelen Ali Abacı, "Şanlıurfa tarihi eserleriyle, yemekleriyle, kültürüyle meşhur bir yer. Viranşehirliyim. Daha önceden 2 ay önce gelmiştim. Herkesi Şanlıurfa’ya davet ediyorum" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bağlar’da yapılması planlanan kentsel dönüşüm için Ankara’da önemli görüşme
Bağlar’da yapılması planlanan kentsel dönüşüm için Ankara’da önemli görüşme
Diyarbakır’da seyyar satıcıların yer kavgası kamerada
Diyarbakır’da seyyar satıcıların yer kavgası kamerada
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat