Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Bingöl’de 28 arıcıya hibe desteği

Bingöl’de 28 arıcıya, 42 adet arılı kovan hibe edildi..

Bingöl’de 28 arıcıya hibe desteği
Bingöl’de 28 arıcıya hibe desteği
Advert

Bingöl’de 28 arıcıya, 42 adet arılı kovan hibe edildi.
Bingöl Arı Yetiştiriciliği Birliği koordinesi Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün desteğiyle Genç Çiftçi Projesi kapsamında 28 arıcıya 42 adet arılı kovan hibe edildi. Arı Yetiştiricileri Birliği bahçesinde düzenlenen programa, İl Müdürü Burhan Bahadır, Birlik Başkanı Mehmet Can Üzer ve arıcılar katıldı.
Kent genelinde arılığın zenginleşmesi için çalışmalar yürüttüklerini belirten Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Can Üzer, hibe desteği bu yıl itibari ile son buldu. Arıcılarımıza birlik olarak sürekli destek verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün desteğiyle 28 arıcımıza malzeme dağıtımını gerçekleştirdik” dedi.
2016 yılında uygulanmaya başlayan Genç Çiftçi projesi kapsamında 604 yatırıma 18 milyon 120 bin TL destek verildiğini belirten İl Müdürü Burhan Bahadır ise, "Proje kapsamında 2018 yılı içinde kabul edilen 28 projenin arılı kovan ve arıcılık alet ekipman projesidir. Arılı kovan varlığımız 132 bin 433 olarak belirlenirken, arıcı sayımız ise bin 180 kişi olarak kayıtlara geçti. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak son 16 yılda arıcılığa verdiğimiz destek ise 12 milyon 24 bin 799 TL’dir. Bu yatırımlarımız devam edecek” diye konuştu.
Program, hibe almaya hak kazanan arıcılara kovanların dağıtılması ile sona erdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bingöl’de kar yağışı etkili oldu
Bingöl’de kar yağışı etkili oldu
Siirt’te 106 köyde su depoları temizlendi
Siirt’te 106 köyde su depoları temizlendi
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi