Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Van SDİ’den ABD’ye sert kınama

Van Sivil Dayanışma İnisiyatifi (Van SDİ) tarafından Mısır darbesinin yıldönümünü ve ABD’nin Türkiye’ye uyguladığı yaptırımları kınadı..

Van SDİ’den ABD’ye sert kınama
Van SDİ’den ABD’ye sert kınama
Advert

Van Sivil Dayanışma İnisiyatifi (Van SDİ) tarafından Mısır darbesinin yıldönümünü ve ABD’nin Türkiye’ye uyguladığı yaptırımları kınadı.
Van’da 54 sivil toplum kuruluşun bir araya gelerek oluşturduğu Van SDİ üyeleri, Mısır darbesi sırasında katledilenlerle ABD’nin başlattığı yaptırımları protesto etmek amacıyla Cuma namazı sonrası bir araya geldi. Hazreti Ömer Camii avlusunda bir araya gelen SDİ üyeleri, kitlesel bir basın açıklaması yaparak ABD’yi sert bir dille kınadı. SDİ adına basın metnini okuyan Emrah Bozkaya, “Mısırda da 25 Ocak 2011’de diktatör Hüsnü Mübarek’in devrilmesi ile sonuçlanmıştır. Akabinde Mısır’da ilk defa yapılan adil seçimlerle meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi seçilmiştir. Halkı Müslüman olan diğer ülkelerdeki seçim sonuçlarının da Mısır gibi sonuçlanması, Müslüman yöneticilerin başa gelmesi emperyalist ABD, İngiltere, İsrail, Fransa, Rusya, Çin ve eli kanlı sömürgecileri tedirgin etmiştir. İslami hassasiyeti olan parti, cemaat ve liderlerin önüne geçmek için benzeri ülkemizde de yapılan 27 Nisan muhtırası, 17-25 Aralık operasyonları, gezi olayları, 6-7 Ekim Kobani olayları, çukur siyaseti, 15 Temmuz FETÖ-ABD darbe kalkışması, ekonomik savaşlar, dolar spekülasyonları gibi yöntemlerle darbe zemini hazırlayıp halkın seçmiş olduğu meşru lider ve yönetimlere darbeler gerçekleştirmişlerdir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aybüke öğretmen davasında 5 sanığa 18’er yıl hapis cezası
Aybüke öğretmen davasında 5 sanığa 18’er yıl hapis cezası
Bingöl en az asayiş olan iller arasında ilk sırada
Bingöl en az asayiş olan iller arasında ilk sırada
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi