Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Gençlik Derneği 9 farklı ülkeye 49 genç gönderecek

Gençlik ve Değişim Derneği, maddi durumu yetersiz olan ve Avrupa’ya gitme hayali kuran 49 genci 9 farklı ülkeye gönderecek..

Gençlik Derneği 9 farklı ülkeye 49 genç gönderecek
Gençlik Derneği 9 farklı ülkeye 49 genç gönderecek
Advert

Gençlik ve Değişim Derneği, maddi durumu yetersiz olan ve Avrupa’ya gitme hayali kuran 49 genci 9 farklı ülkeye gönderecek.
Merkezi Diyarbakır’da bulunan Gençlik ve Değişim Derneği, gençlerin Avrupa’ya gitme hayalini gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor. Bu kapsamda derneğin ortağı olduğu ve Erasmus + programı tarafından desteklenen projelerde Portekiz’e 6, Almanya’ya 12, Danimarka’ya 6, Finlandiya’ya 1, Letonya’ya 6, Norveç’e 8, İngiltere’ye 1, İtalya’ya 6 ve Gürcistan’a 3 genç gönderilecek.
Konu ile ilgili bilgi veren Gençlik ve Değişim Derneği Başkanı Umut Suvari, derneklerine yoğun bir gönüllü katılımının olduğunu söyledi. 2018 yılında daha önce hiç yurt dışına çıkmamış ve derneğin çalışmaları içinde yer alan gönüllülere öncelik verdiklerini dile getiren Suvari, “Derneğimize yoğun bir şekilde gönüllü katılımı olduğu için, 2018 yılı içerisinde sadece derneğimizin çalışmaları içerisinde yer alan ve daha önce hiç yurtdışına çıkmamış gönüllülere öncelik verme kararı aldık. Özellikle de derneğimiz bünyesinde oluşturulan 4 ana çalışma grubu içerisinde aktif olarak yer alan ve projelerin içeriği, gönüllülerin yetenekleri çerçevesinde seçilecek gençlerin projeye katılmaları desteklenecek. Bununla birlikte her bir projeye, derneğimizin tecrübeli üyelerinden 1-2 kişi de liderlik edecektir. Bu kapsamda Erasmus + programı tarafından desteklenen projelerde Portekiz’e 6, Almanya’ya 12, Danimarka’ya 6, Finlandiya’ya 1, Letonya’ya 6, Norveç’e 8, İngiltere’ye 1, İtalya’ya 6 ve Gürcistan’a 3 genç gönderilecek. Projeler kapsamında gençlerin vize, ulaşım, konaklama, yeme, içme gibi tüm masrafları karşılanmakla beraber pasaportunu çıkarmaya gücü olmayan gençler söz konusu ise pasaport ücreti de dernek gönüllülerimizden toplayacağımız katkılarla karşılanmaya çalışılacaktır. Projelerin büyük bir çoğunluğu gençlik ve değişim projesi olduğu için 18-30 yaş arası gençlerin katılma zorunluluğu söz konusudur” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aybüke öğretmen davasında 5 sanığa 18’er yıl hapis cezası
Aybüke öğretmen davasında 5 sanığa 18’er yıl hapis cezası
Bingöl en az asayiş olan iller arasında ilk sırada
Bingöl en az asayiş olan iller arasında ilk sırada
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi