Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Dicle Elektrik’ten Dargeçit’e 3 milyon liralık yatırım

Sorumluluk bölgesindeki müşterilerine her noktada kaliteli ve kesintisiz enerji vermek amacıyla yatırımlarını ara vermeden sürdüren Dicle Elektrik, Mardin’in Dargeçit ilçesinde enerji şebekesini güçlendirmek ve artan enerji talebini karşılamak için 3 milyon liralık yatırım gerçekleştiriyor..

Dicle Elektrik’ten Dargeçit’e 3 milyon liralık yatırım
Dicle Elektrik’ten Dargeçit’e 3 milyon liralık yatırım
Advert

Sorumluluk bölgesindeki müşterilerine her noktada kaliteli ve kesintisiz enerji vermek amacıyla yatırımlarını ara vermeden sürdüren Dicle Elektrik, Mardin’in Dargeçit ilçesinde enerji şebekesini güçlendirmek ve artan enerji talebini karşılamak için 3 milyon liralık yatırım gerçekleştiriyor.
Yatırımlarını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu’nun tüketici hizmetleri ve hizmet kalitesi yönetmelikleri çerçevesinde sürdüren Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü tarafından başlatılan yatırım çalışmasında Dargeçit ilçesindeki ana caddelerde havai hatlar tamamen kaldırılıp 7 kilometre alçak gerilim, 8 kilometre orta gerilim kablosu döşenerek, hatlar yeraltına alınacak.

11 yeni trafo kurulacak
Yeraltı çalışmaları ile birlikte yatırım bölgesine her biri bin KVA gücünde 6 adet ve 400 KVA gücünde 5 adet olmak üzere toplamda 8 bin KVA gücünde trafo tesisi kuracak olan Dicle Elektrik, bu sayede ilçedeki kurulu elektrik gücünü 2 katına çıkaracak. Bölgeye özel geliştirilen panolar sayesinde dağıtımdaki kayıplar önlenecek. Böylece tüketicilere kesintisiz elektrik enerjisi verilebilecek. Bu yatırım kapsamında Dicle Elektrik Dağıtım ekipleri tarafından cadde ve sokak aydınlatmaları için ilçedeki farklı güzergâhlara 187 adet aydınlatma direği monte edilecek.

“Vatandaşların takdiri bizi mutlu ediyor”
Dicle Elektrik Dağıtım Mardin İl Müdürü Memet Bulut, kent genelinde yatırımların sürdüğünü belirterek, bunun bir parçası olarak da elektrik hatlarını yer altına almaya başladıklarını söyledi. Sadece Dargeçit ilçesinde gerçekleştirilmekte olan yatırımın toplam maliyetinin bu günkü rakamlarla 3 milyon lira olacağını belirten İl Müdürü Bulut, “Dicle Elektrik olarak hedeflerimiz doğrultusunda altyapı, şebeke yenileme ve güçlendirme çalışmalarımız devam ediyor. Hayata geçirdiğimiz bu yatırımla da ana güzergahlardaki elektrik kablolarını yeraltına alarak Dargeçit’teki kurulu elektrik gücünü 2 katına çıkaracağız. Böylece hem enerji güvenliği sağlanmış olacak hem de tüketicilerimize daha kaliteli enerji sağlayacağız. Bu çalışmaların bizi en çok mutlu eden tarafı da Dargeçit halkının yaptığımız yatırımları takdir etmesidir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aybüke öğretmen davasında 5 sanığa 18’er yıl hapis cezası
Aybüke öğretmen davasında 5 sanığa 18’er yıl hapis cezası
Bingöl en az asayiş olan iller arasında ilk sırada
Bingöl en az asayiş olan iller arasında ilk sırada
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi