Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Sason Belediyesi kaçak su kullanımına karşı denetimlerini artırdı

Batman’ın Sason İlçe Belediyesi tarafından bahçe sulamaları için ve boş alanlarda açılan şebeke hatlarının tespiti ve kapatılması için çalışmalar başlattı..

Sason Belediyesi kaçak su kullanımına karşı denetimlerini artırdı
Sason Belediyesi kaçak su kullanımına karşı denetimlerini artırdı
Advert

Batman’ın Sason İlçe Belediyesi tarafından bahçe sulamaları için ve boş alanlarda açılan şebeke hatlarının tespiti ve kapatılması için çalışmalar başlattı.
Belediye başkanlığı tarafından oluşturulan kaçak su ekipleri mahalleleri gezerek tespit ettikleri kaçak musluklarını kapatarak, kaçak su kullanıcılarını uyardı. Belediye Başkanlığından kaçak kullanımına ilişkin yapılan açıklamada, ’Adaletli su kullanımı için kaçak suya hayır’ sloganı ile çalışma başlattıkları belirtildi. Kaçak su kullanımının ilçeye büyük zarar verdiğini ve kaçak kullanılan su nedeni ile birçok aboneye sağlıklı su verilemediğini belirten zabıta amiri Uğur Uçar, “Her vatandaşın eşit koşullarda ve sürekli su ihtiyacını karşılayabilmesi için kaçak su kullanımı mutlaka önlenmelidir. Kaçak su kullanımı konusunda vatandaşlardan da destek bekliyoruz. Vatandaşlarımız maalesef bilinçsiz bir şekilde içme suyunu bahçe sulamalarında kullanıyorlar. Bu yüzden bazı mahallelerimiz su alamıyor. Bizlerde kaçak su kullanımı ile mücadele ediyoruz. Çalışmalarımız sıklıkla devam edecek. Ekip arkadaşlarımızla birlikte amansız bir şekilde hiç taviz vermeden bu çalışmaları devam ettiriyoruz. Vatandaşlarımızdan da bu noktada duyarlılık bekliyoruz" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
70 yaşında Kızıltepe’ye transfer oldu
70 yaşında Kızıltepe’ye transfer oldu
″Kefenimizle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanındayız″
″Kefenimizle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanındayız″
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi