Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Ergani’de 2018 atılım yılı oldu

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde 2018 yılında yürütülen projelerle ilçeye 1 milyon 46 bin 170 TL kazandırıldı..

Ergani’de 2018 atılım yılı oldu
Ergani’de 2018 atılım yılı oldu
Advert

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde 2018 yılında yürütülen projelerle ilçeye 1 milyon 46 bin 170 TL kazandırıldı.
Ergani’de kaymakamlığın kurumlarla gerçekleştirdiği projelerle ilçe 1 milyon 46 bin 170 TL kazandırıldı. Eğitim alanında yürütülen çalışmalarda “Mutlu yarınlar için okuluma dönüyorum” projesi kapsamında 350 öğrencinin örgün eğitime katılımı sağlanırken okullara spor ile ekipmanlar sağlanarak spor ve sahne sanatları kursları düzenlendi. 600 öğrenci kurs faaliyetlerinden yararlanırken köy okullarındaki başarılı öğrenciler öğretmenleriyle birlikte 2 günlük Çanakkale, Kapadokya, İstanbul, Konya gibi şehirlere gezi gerçekleştirdi. 3 köy okuluna çocuk oyun parkı yapıldı.

120 kadına bilgisayar destekli nakış eğitimi
İlçede “Bende üretebilirim” projesi kapsamında 120 kadına bilgisayar destekli nakış eğitimi ve çeşitli kurslarda eğitim verilerek kadınların üretime katılarak aile ekonomisine katkı sağlamaları hedeflendi. “Spor okulları” projesi kapsamında basketbol, badminton, hentbol, voleybol, futbol branşlarından kurslar açılarak öğrencilerin bu kurslardan yararlanmaları sağlandı. Açılan bu tür kurslarla alışkanlıklardan uzak bir atmosferde, sporu seven, ülkesini seven iyi bireyler yetiştirilmesi amaçlandı.

Köy okullarının eksiklikleri giderildi
İlçeye bağlı 20 köy okulunun ana sınıflarında öğrencilerin kendilerine uygun bir ortamda ve daha kaliteli bir eğitim almaları amacıyla materyal ve donanım eksiklikleri giderildi. Proje kapsamında bu okullara dolap, televizyon, bilgisayar, oyuncak grubu, kitap grubu, sınıf halısı, ayakkabılık, kitaplık, 3 parçalı daire masa ihtiyaçları karşılandı. Çocukların hazır bulunuşluk seviyelerinin yükselmesine de katkı sağlayacak montessori eğitiminde büyük önem taşıyan koordinasyon aletleri, prizmatik boyutlarda küpler ve üçgenler, ahşap dominolar, ağırlık tüpleri ve benzeri gereçler, potansiyeli olduğuna inanılan 80’e yakın çocuk için 4 anaokulunun sınıfları uygun hale getirilerek eğitim görmeleri amaçlandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hafif ticari araç takla attı: 1 yaralı
Hafif ticari araç takla attı: 1 yaralı
Ahır yangınında 6 hayvan telef oldu
Ahır yangınında 6 hayvan telef oldu
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi