Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Diyarbakır’ı hissetmek

Diyarbakır’da uzun bir dönem Diyargaz A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü’nü yapan , şimdi ise Ankara’da Torosgaz A.Ş’nin yöneticisi olan Abdurrahman Atabey, içinde Diyarbakır’a sevdasını anlattığı şiirinin de bulunduğu bu şehrin soluğu adlı şiir kitabı çıkardı.

Diyarbakır’ı hissetmek
Diyarbakır’ı hissetmek admin
Advert

Daha önce ‘Çiyayê Dilê Min-Yüreğimin Zirvesi’ adlı Kürtçe ve Türkçe şiir kitabı yayımlanan Abdurrahman Atabey, “ Diyarbakır Doğalgaz Dağıtım Şirketinin (Diyargaz) Müdürlüğünü 7 yıl boyunca icra ederken 2012 yılında ‘Çiyayê Dilê Min-Yüreğimin Zirvesi’ adlı Kürtçe ve Türkçe şiir kitabım yayınlandı. Şimdi ise Bu Şehirin Soluğu adlı şiir kitabım çıktı. Yakın zamanda ‘Bu Şehirin Soluğu’ adlı Türkçe şiirlerimin  Kürtçesini de yayınlayacağım. Bu Şehirin Soluğu’ adlı kitabımın ismini Diyarbakır’a atfen yazdığım ‘Şehre Sesleniş’ isimli şiirden seçtim” dedi.

 

Atabey, Cumartesi günü Diyarbakır 6. Kitap Fuarı’nda , DİTAV(Diyarbakır Tanıtma Kültür ve Yardımlaşma Vakfı) standında kitabını okurları için imzalayacak.

 

Abdurrahman Atabey Kimdir ?

1972 Yüksekova doğumlu. İlkokulu Esenyamaç Köyünde orta ve lise eğitimini Yüksekova Lisesinde tamamladı. Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünü 1996 yılında bitirdi. Yüksek Lisans Eğitimini Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Isı Tekniği bölümünde tamamladı. 1997 yılından beri doğalgaz sektöründe mühendis ve yönetici olarak çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Atabey’in Diyarbakır’a atfen yazdığı şiir :

 

Kim ki hissetmek isterse soluğunu bu şehrin,

Dar sokaklarında kadim şairlerin

Binlerce yıllık taze sözcüklerini,

Aşkları bu güne taşıyan melodilerin kulağa dokunan

Gizemli notalarının sırrına varmalıdır.

Özenle atılmalı her adım,

Hiç ummadığın bir anda hoyratça harcanmış

Aşk cümlelerine takılıp düşmek mümkün bu şehirde.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altın toprak ödülleri sahiplerini buldu
Altın toprak ödülleri sahiplerini buldu
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi