e Atabey imza gününde okurlarıyla buluştu Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Atabey imza gününde okurlarıyla buluştu

Diyarbakır’da uzun süre DİYARGAZ A.Ş’nin Genel Müdürlüğü’nü yapan Abdurrahman Atabey, TÜYAP Diyarbakır Kitap Fuar’ında okurlarına kitaplarını imzaladı.

Atabey imza gününde okurlarıyla buluştu
Atabey imza gününde okurlarıyla buluştu admin

 

Diyargaz A.Ş.’nin eski Genel Müdürü olan , şimdi ise  Ankara’da  Torosgaz A.Ş’nin yöneticisi olan  Abdurrahman Atabey, içinde Diyarbakır’a sevdasını anlattığı  şiirinin de bulunduğu Bu Şehrin Soluğu ve Yüreğimin Zirvesi adlı şiir kitaplarını okurları için TÜYAP Kitap Fuarı’nda imzaladı. Sevenleri ve okurlarıyla TÜYAP Diyarbakır 6. Kitap Fuarı’nda DİTAV standında buluşan Atabey büyük ilgi gördü. .

 

Sevenleri ve dostlarına şiir kitabını imzalayan Atabey,  daha önce ‘ÇİYAYÊ DİLÊ MİN-YÜREĞİMİN ZİRVESİ’ adlı Kürtçe ve Türkçe şiir kitabını yayımlamıştı.  Atabey, “ Diyarbakır Doğalgaz Dağıtım Şirketinin (DİYARGAZ) Müdürlüğünü 7 yıl boyunca icra ederken 2012 yılında ‘ÇİYAYÊ DİLÊ MİN-YÜREĞİMİN ZİRVESİ’ adlı Kürtçe ve Türkçe şiir kitabım yayınlandı. Yakın zamanda ‘BU ŞEHİRİN SOLUĞU’ adlı Türkçe şiirlerimin  Kürtçesini de yayınlayacağım. Bu Şehirin Soluğu’ adlı kitabımın ismini Diyarbakır’a atfen yazdığım ‘Şehre Sesleniş’ isimli şiirden seçtim.” dedi.

 

Abdurrahman Atabey Kimdir ?

 

1972 Yüksekova doğumlu. İlkokulu Esenyamaç Köyünde orta ve lise eğitimini Yüksekova Lisesinde tamamladı. Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünü 1996 yılında bitirdi. Yüksek Lisans Eğitimini Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Isı Tekniği bölümünde tamamladı. 1997 yılından beri doğalgaz sektöründe mühendis ve yönetici olarak çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Atabey’in  Bu Şehrin Soluğu  kitabında yer alan ve Diyarbakır’a hasretini anlatan şiiri :

 

Kim ki hissetmek isterse soluğunu bu şehrin,

Dar sokaklarında kadim şairlerin

Binlerce yıllık taze sözcüklerini,

Aşkları bu güne taşıyan melodilerin kulağa dokunan

Gizemli notalarının sırrına varmalıdır.

Özenle atılmalı her adım,

Hiç ummadığın bir anda hoyratça harcanmış

Aşk cümlelerine takılıp düşmek mümkün bu şehirde

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GAÜN Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinden okul boyama etkinliği
GAÜN Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinden okul boyama etkinliği
Obezite cerrahisi ile fazla kilolarıyla vedalaştı
Obezite cerrahisi ile fazla kilolarıyla vedalaştı
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat