e Silopi’de ‘Teröre Lanet’ yürüyüşü Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Silopi’de ‘Teröre Lanet’ yürüyüşü

Şırnak’ın Silopi ilçesinde “Teröre Lanet” yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşte, şehit yakınları ve vatandaşlar, terör örgütü PKK’ya sert tepki gösterdi. Şehit Güvenlik Korucusu Süleyman Tosun’un kızı Halime Tosun, babasının şehadetinden ötürü mutlu ve gururlu olduğunu belirterek, “Terör örgütü PKK, bizi öldürerek bitirebileceğini düşünmesin” dedi..

Silopi’de ‘Teröre Lanet’ yürüyüşü
Silopi’de ‘Teröre Lanet’ yürüyüşü

Şırnak’ın Silopi ilçesinde “Teröre Lanet” yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşte, şehit yakınları ve vatandaşlar, terör örgütü PKK’ya sert tepki gösterdi. Şehit Güvenlik Korucusu Süleyman Tosun’un kızı Halime Tosun, babasının şehadetinden ötürü mutlu ve gururlu olduğunu belirterek, “Terör örgütü PKK, bizi öldürerek bitirebileceğini düşünmesin” dedi.
Silopi ilçesi Çalışkan beldesinde “Teröre Lanet” yürüyüşü düzenlendi. Şehit Güvenlik Korucusu Süleyman Tosun’un evinin önünde başlayan yürüyüş, taziye çadırında sona erdi. Yürüyüşe, şehit yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Yürüyüş sırasında terör örgütü PKK’ya tepki gösteren vatandaşlar, sık sık “Kahrolsun PKK”, “Hain PKK hesap verecek” ve “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları attı.
Grup adına açıklama yapan şehit Güvenlik Korucusu Süleyman Tosun’un kardeşi Mehmet Emin Tosun, “PKK tarafından şehit edilen
Süleyman Tosun ve Halil Yelboğa ilk şehitlerimiz değildir. Sonuncu olmayacağını bilsek dahi bu ihtimal bizi asla mücadelemizden yıldırmayacaktır. Çünkü biliyoruz ve inanıyoruz ki, bu mücadele bugün başlamadı. Karşıdaki düşman değişse de bin yıldır devam ediyor ve kıyamete kadar devam edecek. Dün karşıdaki düşman Bizans’tı, mücadele sancağı Sultan Alparslan’ın elindeydi. Sonrasında düşman Haçlılar’dı, sancak ise Fatih’in elindeydi. Sonrasında düşman FETÖ’ydü, sancak Ömer Halisdemir’in elindeydi. Dün düşman PKK’ydı, sancak Süleyman Tosun ve Halil Yelboğa’nın elindeydi. Yarın da sancağın Süleyman Tosun ve Halil Yelboğa’nın çocuklarının elinde olacağının bilinmesini isteriz. Beldemiz, 30 yıllık PKK ile mücadelesinde verdiği onlarca şehit ve gazileri ile gurur duymuştur. Son sözümüz yine PKK’ya, siz Çalışkan beldesini tanırsınız. Ama şundan emin olun, bundan sonra çok daha iyi tanıyacaksınız. İnlerinizde hayvan gibi yaşamakla onursuzca ölmek arasında tercih yapmak zorunda kalacaksınız” dedi.

“Ne mutlu ona şehit oldu”
Şehit Süleyman Tosun’nun kızı Halime Tosun ise, babasının şehadetinden dolayı mutlu ve gururlu olduğunu ifade etti. Tosun, “Babam Süleyman Tosun şehit oldu, ne mutlu ona şehit oldu. Herkese nasip olmaz. PKK zannetmesin, onlar bizi öldürünce biteceğiz. Devletimize daha çok bağlanıyoruz. Gerekirse ben intikam alırım” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da seslenen Tosun, “Biz sizin yolunuzdan hiçbir zaman dönmeyeceğiz. Babam 100 sene daha yaşasaydı 100 sene daha sizin yolunuzda olurdu. Biz de bu davadan dönmeyeceğiz. Bu yoldan dönmeyeceğiz. Kahrolsun PKK ve yandaşları” ifadelerinde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Beyoğlu, İstanbul seçimi için destek turunda
Başkan Beyoğlu, İstanbul seçimi için destek turunda
Diyarbakır’da yılın ilk buğday hasadı yapıldı
Diyarbakır’da yılın ilk buğday hasadı yapıldı
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat