Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Kadınları iş sahibi yapmak için proje başlattı

Diyarbakır’da güzellik uzmanlığı yapan Sadık Özgececi, bölge genelinde yaşanan işsizlik sorununu çözmek için kendi imkanları ile proje geliştirdi. Özgececi, ücretsiz derslerle kadınların meslek sahibi olmasını sağlayacak..

Kadınları iş sahibi yapmak için proje başlattı
Kadınları iş sahibi yapmak için proje başlattı
Advert

Diyarbakır’da güzellik uzmanlığı yapan Sadık Özgececi, bölge genelinde yaşanan işsizlik sorununu çözmek için kendi imkanları ile proje geliştirdi. Özgececi, ücretsiz derslerle kadınların meslek sahibi olmasını sağlayacak.
Diyarbakır’da güzellik uzmanlığı yapan Sadık Özgececi, işsizliğe son vermek için kolları sıvadı. Özellikle şiddete maruz kalmış kadınlara yönelen Özgececi, kendi adını taşıyan akademide alanında uzman eğitmenlerle dersler verip kadınları meslek sahibi yapacak.
Hayata geçirdiği proje ile ilgili bilgi veren Sadık Özgececi, Es-Lite Sadık Özgececi Academy adında okul açacaklarını söyledi. İşsizlik sorununa bir nebze de olsa çözüm olmak için çalışmalara başladıklarını belirten Özgececi, “Bu projede özellikle kadınlarımızı istihdam alanlarına çekmek istedik. Ücretsiz vereceğimiz derslerin ardından kursta başarılı olan kursiyerlerimize MEB onaylı sertifika vereceğiz. Bu sertifika ile kadınlarımız isterlerse kendilerine ait bir iş yeri açabilecek veya bir iş yerinde çalışma fırsatı bulabilecek. Kayıtlarımızı almaya başladık önümüzdeki günlerde projemiz tamamıyla hayata geçecek” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlıkçıların şiddete uğramasına tepki
Sağlıkçıların şiddete uğramasına tepki
Kuzenini yanlışlıkla öldürdü
Kuzenini yanlışlıkla öldürdü
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi