Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Çocuk gelinler için anlamlı kampanya

Diyarbakır’da bir gelinlik mağazası sahibi, çocuk gelinlere dikkat çekmek amacıyla 18 yaş altındaki çocuklara gelinlik satmama kampanyası başlattı..

Çocuk gelinler için anlamlı kampanya
Çocuk gelinler için anlamlı kampanya
Advert

Diyarbakır’da bir gelinlik mağazası sahibi, çocuk gelinlere dikkat çekmek amacıyla 18 yaş altındaki çocuklara gelinlik satmama kampanyası başlattı.
Diyarbakır’da 3 mağaza ile faaliyet yürüten Mezopotamya Moda evi, çocuk gelinlerin durumuna dikkat çekmek amacıyla bir kampanya başlattı. Başlatılan kampanya çerçevesinde gelinlik mağazalarına gelen 18 yaş altındaki çocuk gelinlere gelinlik satışını durdurdu. Konu ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Mezopotamya Moda Evi sahibi Mehmet Kaymak, kentte 9 yıldır modacılık yaptığını söyledi. Diyarbakır ve Batman olmak üzere 4 mağazalarının olduğunu belirten Kaymak, modacılık anlamında profesyonel olarak faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade etti.
Mağazalarında 18 yaş altı çalışanın olmadığını anlatan Kaymak, “Bununla birlikle bir kampanya başlattık ve 18 yaşın altındaki hiçbir kız çocuğuna gelinlik satmama kararı aldık. Daha önce bize çocuk gelinler gelinlik için taleplerde bulundular, bizler de net olarak vermeyeceğimizi belirttik kendilerine. Bu nedenle kampanya yapmak istedik, etkili olacağına inanıyoruz. Çocuk gelinler, okulda olması gereken zamanlarında aile baskısı nedeni ile zorla evlendiriliyorlar. Biz buna karşıyız, bundan dolayı sitemimizi bu kampanya ile dile getirmeye çalıştık” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de okullardaki tadilat ve boya işlerini yükümlüler yapıyor
Mardin’de okullardaki tadilat ve boya işlerini yükümlüler yapıyor
Siirt’te yer altı çöp konteynerleri onarılarak bakımları yapılıyor
Siirt’te yer altı çöp konteynerleri onarılarak bakımları yapılıyor
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi