Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Diyarbakır’da minik futbolculara seminer

Antalyaspor Diyarbakır Futbol Akademisi, bünyesindeki sporculara, futbolda zihinsel antrenman, odaklanma ve hedefe kenetleme gibi konulara yönelik seminer verdi..

Diyarbakır’da minik futbolculara seminer
Diyarbakır’da minik futbolculara seminer
Advert

Antalyaspor Diyarbakır Futbol Akademisi, bünyesindeki sporculara, futbolda zihinsel antrenman, odaklanma ve hedefe kenetleme gibi konulara yönelik seminer verdi.
Spor Psikoloğu ve yazar Cevher Sönmez tarafından verilen seminerde, minik sporcular, futbolda zihinsel antrenman, odaklanma ve hedefe kenetleme gibi konularda bilgi edindi. Diyarbakır’da ilk kez bir spor psikoloğu tarafından verilen seminere, sporcu ebeveynleri de katıldı. Seyran Spor Tesislerinde gerçekleşen seminerde, psikolog Cevher Sönmez, ebeveyn ve sporculara önemli bilgiler aktardı. Sönmez, futbolun beyne biyolojik ve psikolojik anlamda yaptığı etkilerle ruh sağlığını kalkındırıcı özelliğe sahip olduğunu vurguladı.
Sönmez, futbolun çocuklar için sosyalleşmeyi sağladığı gibi onların düzen içerisinde hedefe kenetlemelerini sağlayan önemli bir spor türü olduğunu kaydederek, “Futbol, ayrıca kişiler arasındaki etkileşimi ve iletişimi sağlıyor. İşbirliğini çok üst seviyede geliştiriyor. Futbol, kişinin bedenini ve kendini umursamasını, ayrıca kendine verdiği değeri ve benlik saygısını da artırıyor” dedi.
Diyarbakır Futbol Akademisi Koordinatörü ve Antrenörü Ali Uslu da bu tür etkinliklerin devam edeceğini vurguladı. Uslu, “Diyarbakır’a çok önemli yenilikler getireceğiz. Futbolun sadece futbol olmadığını göstereceğiz. Futbolun bütün amaçlarını sporcularımıza öğreteceğiz. Psikolojik ve sosyolojik boyutunu her zaman ele alacağız. Oyun kurallarına yönelik etkinliklerimizi de çok yakında gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
Seminerin ardından Cevat Sönmez’e Antalyaspor Diyarbakır Futbol Akademisi Koordinatörü ve Antrenörü Ali Uslu tarafından plaket verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de okullardaki tadilat ve boya işlerini yükümlüler yapıyor
Mardin’de okullardaki tadilat ve boya işlerini yükümlüler yapıyor
Siirt’te yer altı çöp konteynerleri onarılarak bakımları yapılıyor
Siirt’te yer altı çöp konteynerleri onarılarak bakımları yapılıyor
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi