Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Diyarbakır’da minik futbolculara seminer

Antalyaspor Diyarbakır Futbol Akademisi, bünyesindeki sporculara, futbolda zihinsel antrenman, odaklanma ve hedefe kenetleme gibi konulara yönelik seminer verdi..

Diyarbakır’da minik futbolculara seminer
Diyarbakır’da minik futbolculara seminer
Advert

Antalyaspor Diyarbakır Futbol Akademisi, bünyesindeki sporculara, futbolda zihinsel antrenman, odaklanma ve hedefe kenetleme gibi konulara yönelik seminer verdi.
Spor Psikoloğu ve yazar Cevher Sönmez tarafından verilen seminerde, minik sporcular, futbolda zihinsel antrenman, odaklanma ve hedefe kenetleme gibi konularda bilgi edindi. Diyarbakır’da ilk kez bir spor psikoloğu tarafından verilen seminere, sporcu ebeveynleri de katıldı. Seyran Spor Tesislerinde gerçekleşen seminerde, psikolog Cevher Sönmez, ebeveyn ve sporculara önemli bilgiler aktardı. Sönmez, futbolun beyne biyolojik ve psikolojik anlamda yaptığı etkilerle ruh sağlığını kalkındırıcı özelliğe sahip olduğunu vurguladı.
Sönmez, futbolun çocuklar için sosyalleşmeyi sağladığı gibi onların düzen içerisinde hedefe kenetlemelerini sağlayan önemli bir spor türü olduğunu kaydederek, “Futbol, ayrıca kişiler arasındaki etkileşimi ve iletişimi sağlıyor. İşbirliğini çok üst seviyede geliştiriyor. Futbol, kişinin bedenini ve kendini umursamasını, ayrıca kendine verdiği değeri ve benlik saygısını da artırıyor” dedi.
Diyarbakır Futbol Akademisi Koordinatörü ve Antrenörü Ali Uslu da bu tür etkinliklerin devam edeceğini vurguladı. Uslu, “Diyarbakır’a çok önemli yenilikler getireceğiz. Futbolun sadece futbol olmadığını göstereceğiz. Futbolun bütün amaçlarını sporcularımıza öğreteceğiz. Psikolojik ve sosyolojik boyutunu her zaman ele alacağız. Oyun kurallarına yönelik etkinliklerimizi de çok yakında gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
Seminerin ardından Cevat Sönmez’e Antalyaspor Diyarbakır Futbol Akademisi Koordinatörü ve Antrenörü Ali Uslu tarafından plaket verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bingöl’de PKK’nın 4 odalı sığınağı imha edildi
Bingöl’de PKK’nın 4 odalı sığınağı imha edildi
Kahta’da Geleneksel çocuk oyunları şenliği
Kahta’da Geleneksel çocuk oyunları şenliği
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat bolu evden eve, bolu nakliyat, evden eve bolu, bolu asansörlü nakliyat, bolu şehirlerarası nakliyat İstanbul Bağcılar evden eve, İstanbul Bağcılar nakliyat, evden eve Bağcılar, İstanbul Bağcılar asansörlü nakliyat, Bağcılar şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır web tasarım, diyarbakır toplu sms, diyarbakır marka tescil alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat