Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

SİSKİ’den vatandaşlara ’su deposu’ uyarısı

Siirt Belediyesi, vatandaşların sağlığı için apartman ve müstakil evlerde kullanılan su depolarının temizliği konusunda uyarıda bulundu..

SİSKİ’den vatandaşlara ’su deposu’ uyarısı
SİSKİ’den vatandaşlara ’su deposu’ uyarısı
Advert

Siirt Belediyesi, vatandaşların sağlığı için apartman ve müstakil evlerde kullanılan su depolarının temizliği konusunda uyarıda bulundu.
Su depolarının üç ayda bir kez temizlenmesi gerektiğini söyleyen Siirt Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (SİSKİ) Müdürü Aydın Özer, dezenfektesi yapılmayan su depolarının insan sağlığını tehdit eden bakteri yuvası haline geldiğini ve özellikle temizlenmeyen depolarda bu bakterilerin daha da çoğalarak hastalıklara davetiye çıkardığını, vatandaşların kendi sağlıkları açısından bulundukları apartmanların su depolarını temizlemeleri gerektiğini söyledi. Vatandaşların sağlıklarının kendileri için önemli olduğunu söyleyen Özer, belediye olarak il, ilçe ve beldelere günde 50 metreküp su arıttıklarını ve bu suları düzenli bir şekilde dağıttıklarını belirtti. Özer, “Siirt Belediyesi içme arıtma tesisinde bulunmaktayız. Şuanda arkadaşlarımız durultucu havuzlarımızda genel temizlik çalışması yürütüyorlar. Bu çalışmamızı yılda üç sefer olmak üzere 4 ayda bir düzenli olarak yapmaktayız. Yıl boyunca su ile beraber gelen yaprak, kum, mil ve benzeri pürtük türleri temizleme çalışması yürütüyoruz. İnsan sağlığına verdiğimiz önemden yola çıkarak temizliğimizi düzenli bir şekilde yapıyoruz. Bizim buradan tüketicilerimizden bir ricamız var. Nasıl ki biz burada içme suyumuzu daha kalitelisini yükseltmek için bir çalışma yürütüyorsak vatandaşlarımızın da gerek müstakil evler, gerekse apartman dairelerinde apartman altlarında bulunan havuzlarını maksimum üç ayda bir bu şekilde bir temizlik çalışmaları kendilerinin sağlığı açısından isabetli olacaktır diye düşünüyoruz. Arıtma tesisimiz 19 bin metrekare alan üzerine kurulu olup, günlük 50 bin metreküp suyu arıtma kapasitesine sahiptir. Belediyemizin yanı sıra Aydınlar ilçesi, Kurtalan ilçesi, Gökçebağ, Atabağ ve Kayabağ beldelerine de buradan su tedarikini sağlıyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için ön sırada olduğundan dolayı bu tür çalışmalarımızı rutin bir şekilde düzenli olarak yürütmekteyiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
70 yaşında Kızıltepe’ye transfer oldu
70 yaşında Kızıltepe’ye transfer oldu
″Kefenimizle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanındayız″
″Kefenimizle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanındayız″
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi