Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Siirt’te pamuk hasadı yapıldı

Siirt’te sezonun ilk pamuk hasadı merkez ilçeye bağlı Pınarca köyünde ve Kurtalan ilçesinde yapıldı..

Siirt’te pamuk hasadı yapıldı
Siirt’te pamuk hasadı yapıldı
Advert

Siirt’te sezonun ilk pamuk hasadı merkez ilçeye bağlı Pınarca köyünde ve Kurtalan ilçesinde yapıldı.
Merkez Pınarca köyünde 900 dekar ve Kurtalan ilçesinde bin 500 dekar olmak üzere toplam 2 bin 400 dekar alanda hasada başlandığını söyleyen Tarım ve Orman Müdürü Ergün Demirhan, bu yıl üreticilerin yüzünün güldüğünü dile getirdi. Demirhan, "Ürün çok fazla. Pamuk verimi dekara ortalama 600 ile 650 kilogram arasındadır. İlimizde bin 500 ile 2 bin ton arası kütlü pamuk rekoltesi bekleniyor. Pamuğun, ülke ekonomisine kattığı istihdam, oluşturduğu katma değer ile öneme sahip bir üründür. Bu yıl yüksek rekolteye sahip pamuk hasadı çiftçilerimize yüksek miktarda gelir sağlayacaktır. Çiftçilerimize bereketli bol kazançlar diliyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Köy yolu açıldı, çocuklar bugün karne aldı
Köy yolu açıldı, çocuklar bugün karne aldı
Bingöl’de 1. Kış Fotomaratonu
Bingöl’de 1. Kış Fotomaratonu
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi