Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

DÜ’de uyuşturucu ile mücadele konferansı

Dicle Üniversitesi (DÜ) Adalet Meslek Yüksekokulu’nda ‘Uyuşturucu ile Mücadele Noktasında Yapılan Yasal Düzenlemeler’ başlıklı konferans verildi..

DÜ’de uyuşturucu ile mücadele konferansı
DÜ’de uyuşturucu ile mücadele konferansı
Advert

Dicle Üniversitesi (DÜ) Adalet Meslek Yüksekokulu’nda ‘Uyuşturucu ile Mücadele Noktasında Yapılan Yasal Düzenlemeler’ başlıklı konferans verildi.
Konferansa Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Bedrettin Kolaç, akademik, idari personel ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferansta açılış konuşmasını yapan Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ömer Ergün, etkinliğin öğrencilerin eğitim, öğretim ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlendiğini söyledi.
Konferansa konuşmacı olarak katılan avukat Cevdet Nasıranlı ise, uyuşturucu madde, başlama sebepleri, kişiler ve toplum üzerindeki yıkıcı etkisine yönelik açıklamalarda bulundu. Nasıranlı, hükümet tarafından çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler sayesinde, uyuşturucu madde ticareti ve kullanımının önlenmesine yönelik caydırıcı nitelikte ek yaptırımların getirildiğini ve cezaların önemli ölçüde artırıldığını kaydetti. Konferansın son bölümünde, uyuşturucu bağımlılarının içine düştüğü çaresizliği ve yaşadığı sorunların anlatıldığı kısa bir sunum izletildi.
Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ömer Ergün tarafından Cevdet Nasıranlı’ya bir teşekkür plaketi sunulmasıyla etkinlik sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Köy yolu açıldı, çocuklar bugün karne aldı
Köy yolu açıldı, çocuklar bugün karne aldı
Bingöl’de 1. Kış Fotomaratonu
Bingöl’de 1. Kış Fotomaratonu
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi