Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

66 yaşındaki Dilşah teyzenin okuma azmi

Batman Valiliği tarafından düzenlenen Aile Destek Merkezinde okuma-yazma kursuna katılan 66 yaşındaki Dilşah Işık, günlük hayatta karşılaştığı sorunları aşmak için okuma-yazma öğreniyor. Sadece Kürtçe konuşabilen Işık, eşinin ve çocuklarının ısrarı üzerine kursa başladı. Öğrenciler gibi tahtaya kalkan, ilerleyen yaşına rağmen okuma yazma öğrenmek için gayret gösteren Işık, azmiyle herkese örnek oluyor..

66 yaşındaki Dilşah teyzenin okuma azmi
66 yaşındaki Dilşah teyzenin okuma azmi
Advert

Batman Valiliği tarafından düzenlenen Aile Destek Merkezinde okuma-yazma kursuna katılan 66 yaşındaki Dilşah Işık, günlük hayatta karşılaştığı sorunları aşmak için okuma-yazma öğreniyor. Sadece Kürtçe konuşabilen Işık, eşinin ve çocuklarının ısrarı üzerine kursa başladı. Öğrenciler gibi tahtaya kalkan, ilerleyen yaşına rağmen okuma yazma öğrenmek için gayret gösteren Işık, azmiyle herkese örnek oluyor.
Batman’da ikamet eden ve sadece Kürtçe konuşabilen 66 yaşındaki Dilşah Işık, okuma-yazma öğrenirken aynı zamanda Kuran-ı Kerim de okuyor. Öğrenciler gibi tahtaya kalkan, ilerleyen yaşına rağmen okuma yazma öğrenmek için gayret gösteren Işık, azmiyle kurs arkadaşları ve öğretmenini şaşırtıyor. 13 çocuk annesi Işık, okuma yazma bilmediği için karşılaştığı sorunları da bu eğitimle aşmayı ümit ediyor.

“Okumanın yaşı yoktur”
Karşılaştığı sorunları aşmak için okuma öğrenmeye gelen Işık, “Hastaneye gitmek için telefonda arayan kişileri öğrenmek için Türkçe konuşmayı öğrenebilmek için bir de çocuklarımın isteğiyle buraya geldim. 66 yaşındayım okumak istiyorum. Kuran-ı Kerim de öğreniyorum. Okumanın yaşı yoktur. Çocuklarımla gurur duyuyorum. Eşim okuma yazma öğrenmemi istiyor” dedi.

“Onunla gurur duyuyoruz”
Okuma-yazma öğretmeni Esen Cihan, “Dilşah teyze 66 yaşında. Mart ayından bu yana okuma-yazma kurslarımıza geliyor. Şu an 8 ayı buldu. Bayağı yol katlettik. Hikaye okuyoruz, yazı yazıyoruz. Dersimiz bittikten sonra Kuran-ı Kerim kursuna da gidiyor. Dilşah teyzenin eşi yaşlı çalışamıyor. 13 çocuğu var. 3 tanesi mesleğini eline almış bir tanesi üniversite okuyor. Biri doktor biri öğretmen biri de psikolog. Okumada yaşın olmadığını bize gösterdi. Çok güzel okuyor ve çok mutluyum. Onunla gurur duyuyorum. Okuma-yazma kursuna ilk başladığı gün sormuştum. ‘Neden okuma-yazma kursuna başladın?’ diye. Bana verdiği cevap ise, ‘Eşimin ve çocuklarımın isteğiyle geldim. Hastaneye gittiğimde doktorumun ismini bilmek için gelen aramalarda kimin aradığını bilmek için ve bir yere gittiğim zaman kendi başımın çaresine bakmak istiyorum’ demişti. Kendisi Türkçe konuşamadığı için belki bu sayede Türkçe konuşmayı da öğrenecektir. O yüzden okuma-yazma kursuna başlamış. Çok güzel de devam ettiriyoruz” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de 3. Uluslararası Uçurtma Festivali başlıyor
Mardin’de 3. Uluslararası Uçurtma Festivali başlıyor
Almanya’dan Gaziantep’e geldi 16 yıllık şeker hastalığından kurtuldu
Almanya’dan Gaziantep’e geldi 16 yıllık şeker hastalığından kurtuldu
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat bolu evden eve, bolu nakliyat, evden eve bolu, bolu asansörlü nakliyat, bolu şehirlerarası nakliyat İstanbul Bağcılar evden eve, İstanbul Bağcılar nakliyat, evden eve Bağcılar, İstanbul Bağcılar asansörlü nakliyat, Bağcılar şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır temizlik şirketleri, diyarbakır temizlik firmaları, diyarbakır temizlik, Ev, Büro, iş yeri, İnşaat Sonrası Temizlik diyarbakır diyarbakır web tasarım, diyarbakır toplu sms, diyarbakır marka tescil alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat