e Siirt’te çoban yetiştiriliyor Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Siirt’te çoban yetiştiriliyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ile Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) arasında imzalanan aktif iş gücü piyasası programları işbirliği protokolüne uygun olarak hazırlanan sürü yönetimi elemanı projesi kapsamında kırsal alanda çiftçiliği daha cazibeli bir meslek haline getirmek için kursiyerlere eğitim verilmeye başlandı..

Siirt’te çoban yetiştiriliyor
Siirt’te çoban yetiştiriliyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ile Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) arasında imzalanan aktif iş gücü piyasası programları işbirliği protokolüne uygun olarak hazırlanan sürü yönetimi elemanı projesi kapsamında kırsal alanda çiftçiliği daha cazibeli bir meslek haline getirmek için kursiyerlere eğitim verilmeye başlandı.
Siirt’in Tillo ilçesinde 12 kursiyere 20 günlük ‘Sürü Yönetimi Elamanı Benim Projem’ adlı eğitimin verilmeye başlandığını söyleyen eğitim koordinatörü Çağdaş Can Toprak, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü hizmet binası konferans salonunda kursiyerlere teorik ve uygulamalı bilgiler verdiklerini söyledi. Toprak, “İlçemizde doğru hayvan yetiştiriciliği yöntemlerini genç çiftçilere aktarmak ve mesleki eğitim sertifikası kazandırmak amacıyla eğitim verilmeye başlandı. Eğitimlerimiz 20 gün süreyle devam edecektir. Kursiyerlere eğitimleri sürece günlük yevmiyeleri 25 TL verilip genel sigortaları da yapılmaktadır. Buradaki amacımız çoban yetiştirip hayvancılıkta sürekliliği sağlamaktır. Eğitim sonunda başarılı kursiyerlerimize çobanlık sertifikası vereceğiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hakkari’de sigara, şarjör ve kalaşnikof üst kapağı ele geçirildi
Hakkari’de sigara, şarjör ve kalaşnikof üst kapağı ele geçirildi
Kızılay Bismil Şubesinden bisiklet turu etkinliği
Kızılay Bismil Şubesinden bisiklet turu etkinliği
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat