Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Siirt’te çoban yetiştiriliyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ile Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) arasında imzalanan aktif iş gücü piyasası programları işbirliği protokolüne uygun olarak hazırlanan sürü yönetimi elemanı projesi kapsamında kırsal alanda çiftçiliği daha cazibeli bir meslek haline getirmek için kursiyerlere eğitim verilmeye başlandı..

Siirt’te çoban yetiştiriliyor
Siirt’te çoban yetiştiriliyor
Advert

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ile Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) arasında imzalanan aktif iş gücü piyasası programları işbirliği protokolüne uygun olarak hazırlanan sürü yönetimi elemanı projesi kapsamında kırsal alanda çiftçiliği daha cazibeli bir meslek haline getirmek için kursiyerlere eğitim verilmeye başlandı.
Siirt’in Tillo ilçesinde 12 kursiyere 20 günlük ‘Sürü Yönetimi Elamanı Benim Projem’ adlı eğitimin verilmeye başlandığını söyleyen eğitim koordinatörü Çağdaş Can Toprak, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü hizmet binası konferans salonunda kursiyerlere teorik ve uygulamalı bilgiler verdiklerini söyledi. Toprak, “İlçemizde doğru hayvan yetiştiriciliği yöntemlerini genç çiftçilere aktarmak ve mesleki eğitim sertifikası kazandırmak amacıyla eğitim verilmeye başlandı. Eğitimlerimiz 20 gün süreyle devam edecektir. Kursiyerlere eğitimleri sürece günlük yevmiyeleri 25 TL verilip genel sigortaları da yapılmaktadır. Buradaki amacımız çoban yetiştirip hayvancılıkta sürekliliği sağlamaktır. Eğitim sonunda başarılı kursiyerlerimize çobanlık sertifikası vereceğiz” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bingöl’de 6 odalı sığınak ile patlayıcılar ele geçirildi
Bingöl’de 6 odalı sığınak ile patlayıcılar ele geçirildi
Kaçak elektrik için 27,5 milyon liralık yatırım tahrip ediliyor
Kaçak elektrik için 27,5 milyon liralık yatırım tahrip ediliyor
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi