Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Gönüllü kurulan grup, 3 bin 500 kişiye eğitim verdi

İnsansız Hava Araçlarının (İHA) yaygınlaşmasıyla beraber doğan eğitim ihtiyacını karşılamak amacıyla ilk başlarda gönüllülük esasına göre kurulan Drone Türk Grubu, Türkiye’nin değişik şehirlerinde bugüne kadar 3 bin 500 kişiye eğitim verdi..

Gönüllü kurulan grup, 3 bin 500 kişiye eğitim verdi
Gönüllü kurulan grup, 3 bin 500 kişiye eğitim verdi
Advert

İnsansız Hava Araçlarının (İHA) yaygınlaşmasıyla beraber doğan eğitim ihtiyacını karşılamak amacıyla ilk başlarda gönüllülük esasına göre kurulan Drone Türk Grubu, Türkiye’nin değişik şehirlerinde bugüne kadar 3 bin 500 kişiye eğitim verdi.
Türkiye’de hemen her sektörde kullanılmaya başlanan İnsansız Hava Araçları (İHA) için kamu kurum ve kuruluşları da çağa ayak uydurmak amacıyla drone uçurmaya başladı. Kullanımı için eğitim ve ehliyet gereken droneler için doğan eğitim ihtiyacını karşılamak amacıyla ilk başlarda gönüllük esası ile kurulan Drone Türk Grubu, 2015 yılından beri verdiği eğitimlerde yaklaşık 3 bin 500 kişiye eğitim verdi. Diyarbakır’da da Drone Türk Grubu tarafından DSİ. 10. Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda 60 kişilik bir gruba 4 günlük eğitim sonunda ehliyetleri verildi.

“Büyük bir kitleye ulaştık”
Drone Türk Grubu eğitimcisi Gürhan Ünses, 2015 yılından beri İHA eğitimleri verdiklerini belirterek, "Yaklaşık 3 bin 500 katılımcımızla beraber bu 120’nci eğitimimiz. Büyük bir kitleye ulaştık. Gönüllülük esası ile kurmuş olduğumuz bu grupta İHA kullanıcılarına Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün kuralları çerçevesinde bildiklerimizi ve Türkiye’de İHA’ların nasıl kullanılması gerektiğini elimizden geldiğince anlatmaya çalışıyoruz. Yeni kullanıcıların Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün kurallarına uygun bir şekilde sahalarda izinleriyle beraber uçmalarını tavsiye ediyoruz. Diyarbakır DSİ 10. Bölge Müdürlüğüne de bize sunduğu imkandan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otomobil köprüde asılı kaldı
Otomobil köprüde asılı kaldı
Kilis’te Lale devri
Kilis’te Lale devri
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi