Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Batman’da ‘Yaşam Tüneli Projesi’ hayata geçirildi

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Yaşam Tüneli Projesi’ Batman Emniyet Müdürlüğü Trafik Düzenleme ve Denetleme Müdürlüğü tarafından hayata geçirildi..

Batman’da ‘Yaşam Tüneli Projesi’ hayata geçirildi
Batman’da ‘Yaşam Tüneli Projesi’ hayata geçirildi
Advert

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Yaşam Tüneli Projesi’ Batman Emniyet Müdürlüğü Trafik Düzenleme ve Denetleme Müdürlüğü tarafından hayata geçirildi.
Batman-Diyarbakır karayolu Bismil Uygulama Noktasında durdurulan araç sürücülerine özellikle emniyet kemeri, cep telefonu kullanımı ve genel trafik kurallarına uymaları konusunda kısa bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Sürücülerin bilgilendirme ve uyarma amacıyla hayata geçirilen ‘Yaşam Tüneli Projesi’ sürücülerden takdir aldı.
Emniyet kemerinin hayat kurtardığını konu alan kısa sinevizyon filmini izleyen sürücülerden Engin Yıldız, “Emniyet kemeri çok önemli bir şey, hayat kurtarır. Kesinlikle insanlar kemersiz arabaya binmesin, kemer kullansınlar. Karşılarındakini de düşünsünler sadece kendilerini değil. Başkalarının da hayatını kurtarırlar” dedi.

"Emniyet kemeri hayat kurtarır"
Emniyet kemerinin önemine vurgu yapan başka bir sürücü olan Hasan Yıldız ise şunları söyledi:
"Emniyet kemeri hayat kurtarıyor. Emniyet kemeri iyidir. Emniyet kemeri takmadan kesinlikle insanlarımız trafiğe çıkmasınlar. Sürekli yollarda olduğum için bazı kazalar da görüyorum. Emniyet kemeri olan vatandaşlar kurtuluyor ama emniyet kemeri kullanmayan ölüyor. Bunları yaşadım birebir. Kesinlikle araca bindiğim zaman takmadan devam etmiyorum. Herkese de tavsiye ederim. Hem sürücü hem de yanındakiler de takmalıdır. Ön koltuk da arka koltuk da aynıdır. Emniyet kemeri hayat kurtarıyor.”

"Başkasının canı yanmasın"
Trafik uygulamasında, ’Emniyet kemeri’ kısa filmini izleyen başka bir sürücü olan Feadi Kara da emniyet kemerinin önemine vurgu yaptı. Kara, "Başkasının canı yanmasın. Herkes emniyet kemerini taksın. İnsanların can güvenliği için bu uygulama için polisimiz ve emniyetimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de okullardaki tadilat ve boya işlerini yükümlüler yapıyor
Mardin’de okullardaki tadilat ve boya işlerini yükümlüler yapıyor
Siirt’te yer altı çöp konteynerleri onarılarak bakımları yapılıyor
Siirt’te yer altı çöp konteynerleri onarılarak bakımları yapılıyor
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi