e Batman’da ″Organ Bağışı ve Dinimizdeki Yeri″ konulu panel düzenlendi Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Batman’da ″Organ Bağışı ve Dinimizdeki Yeri″ konulu panel düzenlendi

Batman Üniversitesi tarafından 2018-2019 yılı etkinlikleri kapsamında “Organ Bağışı ve Dinimizdeki Yeri” konulu panel düzenlendi..

Batman’da ″Organ Bağışı ve Dinimizdeki Yeri″ konulu panel düzenlendi
Batman’da ″Organ Bağışı ve Dinimizdeki Yeri″ konulu panel düzenlendi

Batman Üniversitesi tarafından 2018-2019 yılı etkinlikleri kapsamında “Organ Bağışı ve Dinimizdeki Yeri” konulu panel düzenlendi.
Batman Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri MYO tarafından 2018-2019 yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Organ Bağışı ve Dinimizdeki Yeri” konulu panel Batman Üniversitesi merkez Kampüs Konferans Salonu’nda düzenlendi. Panele, Sağlık Yüksekokulu Müdür Vekili Prof. Dr. Abdulkadir Levent, Sağlık Hizmetleri MYO Müdür Vekili Dr. Ahmet Yıldız, Batman Üniversitesi personelleri, öğrencileri ve vatandaşlar katıldı katıldı. Aile Hekimi Dr. Sercan Bulut Çelik tarafından tıbbi açıdan organ bağışının önemi, kimlerin organ bağışı yapabileceği gibi konularda sunum yapılırken vaiz Alaeddin Kılıç tarafından ise Kuran-ı Kerim ve sünnet ışığında organ bağışının dinimizdeki yeri konusunda sunum yapıldı. Vaiz Kılıç, organ bağışının direk ifade edildiği ayet ve hadislerin bulunmadığını, İslam dininin külli kaideler getirdiğini ve zamanın müçtehitleri tarafından bu külli kaidelerin yorumlanması ve kıyası ile konuların çözümlendiğini söyledi. Vaiz Kılıç, Diyanet İşleri Başkanlığının bu konudaki fetvasında organ naklinin zaruret olması, başarı oranının yüksek olması, ücretsiz olarak veriliyor olması ve bağışçının iznin olması halinde İslam dini açısından bir sakıncasının olmayacağını ve ayrıca bir Müslümanın hayati bir müşkülünü ortadan kaldıranın yarın ahirette Allah’ın da bağışta bulunanın müşküllerini ortadan kaldıracağını söyledi. Yoğun ilginin olduğu panelde öğrenciler organ bağışı konusunda sorularına yanıt buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bağlar’da yapılması planlanan kentsel dönüşüm için Ankara’da önemli görüşme
Bağlar’da yapılması planlanan kentsel dönüşüm için Ankara’da önemli görüşme
Diyarbakır’da seyyar satıcıların yer kavgası kamerada
Diyarbakır’da seyyar satıcıların yer kavgası kamerada
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat