e Anaokulu öğrencileri kodlama eğitimini başarıyla tamamladı Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

Anaokulu öğrencileri kodlama eğitimini başarıyla tamamladı

Diyarbakır’da kodlama eğitimini başarıyla tamamlayan anaokulu öğrencilerine sertifikaları verildi..

Anaokulu öğrencileri kodlama eğitimini başarıyla tamamladı
Anaokulu öğrencileri kodlama eğitimini başarıyla tamamladı

Diyarbakır’da kodlama eğitimini başarıyla tamamlayan anaokulu öğrencilerine sertifikaları verildi.
Avrupa Kodlama Haftası nedeniyle Diyarbakır merkez Kayapınar ilçesinde bulunan Evliya Çelebi Anaokulu öğrencilerine kodlama eğitimi verildi. Eğitimi başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikaları düzenlenen etkinlikle dağıtıldı. Etkinliğe Kayapınar Milli Eğitim Müdürü Muhammed Ensari, öğrenciler ve veliler katıldı. Evliya Çelebi Anaokulu okul öncesi eğitim öğretmeni Nursel Gülsever’in verdiği uzun süre uğraşlar sonucu kodlama eğitimini başarıyla sonuçlandığını ve bu eğitim çerçevesinde öğrencilerin problem çözme, bilişsel ve algoritmik düşünme becerilerini geliştirdiğini belirtti. Gülsever, “Kodlama Haftası ile ilgili 6-21 Ekim tarihleri arasında Avrupa kodlama haftası kutlandı. 72 ülkenin katılımıyla Türkiye’de birçok il ve ilçede katıldı. Diyarbakır’dan 5 okul, Kayapınar ilçesinde ise biz tek kodlama haftasına katıldık. Bir ay boyunca çocuklarla farklı etkinlikler yaptık. Kodlama eğitime giriş olduğu için çocuklarla algoritma düzeyde eğitim yaptık. Yaptığımız etkinlikleri sınıflarımızda Diyarbakır Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Ensari ve velilerimize sergiledik. Öğrencilerimizle kodlamaları daha iyi kavramak için kurslara katıldık, öğrencilerimiz başarıyla kurslarını bitirerek sertifikalarını almaya hak kazandılar” dedi.
Anaokulu öğrencilerinden Eylül Önder’in annesi Yasemin Önder, kodlamanın çocuğunun gelişimi ve bilgi anlamında çok etkili olduğunu belirterek, daha önce sürekli telefonda boş vakit geçirirken şu anda ise daha çok derslerine ve kodlama oyunlarına yoğunlaştığını aktardı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İş adamından geleneksel iftar yemeği
İş adamından geleneksel iftar yemeği
Şanlıurfa’da ″tencereni ve seccadeni al gel″ buluşmaları
Şanlıurfa’da ″tencereni ve seccadeni al gel″ buluşmaları
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat