Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert

Siirtli çiftçilere budama ve gübreleme eğitimi verilecek

Siirt’te son yıllarda Siirt fıstığı ekiliş alanlarında yaşanan artışla birlikte fıstık hastalıkları ve zararlıları, bakım ve beslenme gibi konularda yanlış uygulamaların olduğunu tespit eden Tarım ve Orman Müdürlüğü çiftçilere çağrı da bulunarak budama ve gübrelemenin nasıl yapılacağını anlatmak için eğitim vereceklerini duyurdu..

Siirtli çiftçilere budama ve gübreleme eğitimi verilecek
Siirtli çiftçilere budama ve gübreleme eğitimi verilecek
Advert

Siirt’te son yıllarda Siirt fıstığı ekiliş alanlarında yaşanan artışla birlikte fıstık hastalıkları ve zararlıları, bakım ve beslenme gibi konularda yanlış uygulamaların olduğunu tespit eden Tarım ve Orman Müdürlüğü çiftçilere çağrı da bulunarak budama ve gübrelemenin nasıl yapılacağını anlatmak için eğitim vereceklerini duyurdu.
Siirt birçok çiftçinin fıstık ağaçlarını budarken ve gübreleme yaparken hatalı olduklarını tespit ettiklerini söyleyen Tarım ve Orman Müdürü Ergün Demirhan, çiftçilerin yapmış olduğu yanlış uygulamanın önüne geçmek ve üreticileri bilinçlendirmek amacıyla deneyimli konu uzmanları tarafından Siirt fıstığında gübreleme ve budama eğitimleri vereceklerini söyledi. Demirhan, “Çiftçilere il genelinde yapılacak teorik ve pratik eğitimlere katılması için çağrıda bulunduk. Amacımız tüm çiftçilerimizi bilgilendirmektir. Eğitimlerde Uzmanlarımız tarafından çiftçilere verilecek eğitimler onlar için önem arz ediyor. Çünkü birçok çiftçimiz fıstık budama ve gübreleme işini yanlış yapıyor. Yanlış yaptıkları içinde fıstık hastalıkları verim kaybı gibi etkenlere neden oluyorlar. Bunların önüne geçmek için eğitim programı hazırladık. Bu programa tüm çiftçilerimizi davet ediyoruz” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altın toprak ödülleri sahiplerini buldu
Altın toprak ödülleri sahiplerini buldu
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi