Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

İki bacağını kaybetti, tedavi için geldiği Türkiye’de hayata tutundu

Suriye’deki iç savaşta 3 yıl önce iki bacağını da kaybeden Halil Nasu Hallak, tedavi için geldiği Türkiye’de hayata tutundu. Türkçe öğrenen Hallak, yarıda bıraktığı hukuk fakültesini tamamlayıp avukat olmak istiyor..

İki bacağını kaybetti, tedavi için geldiği Türkiye’de hayata tutundu
İki bacağını kaybetti, tedavi için geldiği Türkiye’de hayata tutundu
Advert

Suriye’deki iç savaşta 3 yıl önce iki bacağını da kaybeden Halil Nasu Hallak, tedavi için geldiği Türkiye’de hayata tutundu. Türkçe öğrenen Hallak, yarıda bıraktığı hukuk fakültesini tamamlayıp avukat olmak istiyor.
İç savaşın sürdüğü Suriye’de 3 yıl önce iki bacağını da kaybeden Halil Nasu Hallak (28), tedavi için Siirt’e getirildi. İki ayağına protez takılan Hallak, 14 Eylül Geçici Eğitim Merkezinde kurslara katılarak, Türkçe öğrendi. Türkiye’de yeniden hayata tutunan Hallak, yarım bıraktığı hukuk fakültesinin tamamlayarak, avukat olmak istiyor. Suriye’deyken hukuk fakültesi okuduğunu belirten Hallak, “Okuma yazma öğrendim. Türkçe öğrendim. İnşallah hedefim avukat olup kendi halkımı savunmak istiyorum" dedi.
14 Eylül Geçici Eğitim Merkezi Koordinatörü Mehmet Faruk Süzgün, Suriyeli Halil Nasu Hallak’ın azmiyle herkese örnek olduğunu aktardı. Süzgün, "Okulumuzda ağırlıklı olarak Suriyeli çocuklar var, ama Iraklı ve Afganlı çocuklar da eğitim alıyor. İki ayağı olmayan bir yetişkin bir gün buraya gelerek ’Ben de kursa katılabilir miyim?’ dedi. İki ayağı protez olan Suriyeli Halil Nasu Hallak’a kapımızı açtık. Halep’ten gelen bir genç ve çok sıra sürede okuma yazmayı öğrendi, sertifika aldı. Bu arkadaşımız Halep’teyken hukuk okuyordu. Ancak daha sonra iç savaştan iki ayağını kaybetmiş ve burada tedavi görmüştür. Hukuk fakültesini kaldığı yerden tamamlayarak, avukat olup insanlarının haklarını uluslararası mahkemelerde savunmayı istiyor" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siirt’teki operasyonda 5 tutuklama
Siirt’teki operasyonda 5 tutuklama
Kesinleşmiş 7 yıl hapis cezası olan şahıs yakalandı
Kesinleşmiş 7 yıl hapis cezası olan şahıs yakalandı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası