e Ebubekir Sıddık ARSLAN Büyükşehir Belediyesi’nin çalışma azmi Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Büyükşehir Belediyesi’nin  çalışma azmi
Ebubekir Sıddık ARSLAN

Büyükşehir Belediyesi’nin çalışma azmi

Advert

Diyarbakır, alt yapı ve üst yapı anlamında deyim yerindeyse tadilattan geçiyor.  Hatta  yeni baştan düzenleniyor. Çevre temizliği konusunda sınıfı geçti kayyumlar. Her yer tertemiz. Geceleri cadde ve kaldırımlar yıkanıyor. Hem de deterjanlı suyla.  Yer üstü çalışmaları da hızla sürüyor

Asfalt çalışmaları hızlı başladı. Yıllardır asfalt yüzü görmeyen caddeler asfalt ile yeniden buluşuyor.  Bağlar İlçesi’nde belki 10 yıldır asfaltlanmayan yerler var. Şimdi o yerler, yani caddeler ve sokaklar asfalt ile buluşuyor.  Mahallesinin çukurlarının gittiğini, yerlerin kazınıp yeniden asfaltlandığını görenler hayret içinde. Çünkü mahallelerinin sokaklarının asfaltlanmasından umudu kesmişler. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, özellikle bu sokaklardan  asfaltlamalara başlanmasını istedi. O sokakları gezip gören Atilla, bu durumu kabullenemedi ve Bağlar İlçesi’ndeki halkın hak ettiği durumda yaşaması için çalışmaların başlatılması yönünde talimat verdi.

Şimdi eski belediyenin ile kayyum belediyesinin gelirlerinin aynı olduğunu söylesek şaşırmayın. Eski belediyeye ne para geliyorsa, şimdiki yönetime de aynı miktar geliyor. Yapılan bu hizmetlerin tümü belediyenin öz kaynakları ve gönderilen paralarla yapılıyor. Şu ana kadar Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne fazladan bir para girişi olmadı. Belediye yönetimi gelen parayı son kuruşuna kadar alt yapı ve üst yapıdaki çalışmalar için harcıyor. Yani para hak ettiği yere alt yapı, üst yapya gidiyor. Parklar, yollar, caddeler sokaklara harcanıyor.

Şimdi daha büyük projeler var. Raylı sistem, yeni parklar bahçeler yapılması için çalışmalar son hız devam ediyor. Hadi hayırlısı. Güzel projelere inşaalah.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyarbakır’da şofben patlaması korkuttu
Diyarbakır’da şofben patlaması korkuttu
Sento Caddesi baştan sona kadar yenileniyor
Sento Caddesi baştan sona kadar yenileniyor
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat Mardin evden eve, Mardin nakliyat, Mardin şehirler arası nakliyat, Mardin asansörlü nakliyat, Mardin şehirlerarası nakliyat