e Ebubekir Sıddık ARSLAN Demokrasi Destanı Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Demokrasi Destanı
Ebubekir Sıddık ARSLAN

Demokrasi Destanı

Advert

 

Diyarbakır geçtiğimiz hafta demokrasi destanı yazdı. Yer gök inledi adeta. Herkes 15 Temmuz 2016 günü yaşanan hain girişimi  lanetlemek için ayaktaydı. Hem o günü unutmadığını hem de demokrasiye her zaman sahip çıkmaya hazır olduğunu herkes haykırdı.

Genci yaşlısı, kadını…Başı açığı, başı kapalısı… Meydan doldu taştı. Demokrasi Nöbeti’nin olduğu 15 Temmuz Şehitler Parkı (Park Orman ) insanlarla doldu taştı. Eline bayrağını alan kutsal göreve koştu. Yani Demokrasiye sahip çıkmaya her an hazır olduğunu gösterdi.

 

Hem Cumhurbaşkanı Erdoğan meydanlara çıkılması çağrısı yaparda, insanlar gitmez mi ?. Gittiler ve alanlarda demokrasiyi haykırdılar. Demokrasiyi kimseye çiğnetmeyeceklerini, eli silahlı, asker üniforması giyen hainlerin, istediğini yapamayacağını bir kez daha meydanlarda gösterdi.

 

Yani demokrasinin olmazsa olmazı olan sandığı hiçe sayıp darbeyle yönetime gelmenin artık bu ülkede olamayacağını gösteren halk, yine bu kararlılıkla meydanlarda yerini aldı. Bu halk öyle bir halk ki ; kimse bu halkın önünde duramaz. Bunu bir kez daha 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde alanlarda görmüş olduk. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 71’inci günde
HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 71’inci günde
DTSO heyetinden Hasuni mağaraları ve Malabadi Köprüsüne gezi
DTSO heyetinden Hasuni mağaraları ve Malabadi Köprüsüne gezi
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat Mardin evden eve, Mardin nakliyat, Mardin şehirler arası nakliyat, Mardin asansörlü nakliyat, Mardin şehirlerarası nakliyat