e Ebubekir Sıddık ARSLAN Küresel ısınma ve kavurucu sıcaklar Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Küresel ısınma ve kavurucu sıcaklar
Ebubekir Sıddık ARSLAN

Küresel ısınma ve kavurucu sıcaklar

i

Hani güzel kokmak için parfüm sıkarız. Ya da ılık hava bile bize sıcak gelir açarız klimayı.  İşte tüm bunlar havanın sıcak olmasına, insanı kavurmasına neden olan sebeplerden. Bölgemiz Ortadoğu sıcaklarının yaşadığı iklime çok yakın bir iklimde.. Ortadoğu’daki sıcak olaylardan da ayrıca siyasi anlamda etkileniyoruz.

Parfüm eskiden var mıydı , çok hatırlamıyorum. Ama şimdi çocuklar bile parfüm istiyor. Havanın sıcak kavurucu olmasına neden olduğunu kestiremeden. Klimadan çıkan salınım da ozon tabakasını deliyor muş.  Hani serinleyelim derken dünyamızı yok ettiğimiz bile aklımıza gelmiyor.

Güneydoğu zaten Ekvator’a çok yakın. Bu nedenle Ortadoğu sıcakları bize bölgede yazın kendini hissettiriyor. Çöl de esen Sam yeli de bölgemizde zaman zaman eser. Sam yeli yüzümüzü kavurur geçer. Ve de kum fırtınası. Ortadoğu’dan hem iklim hem de siyasi iklim anlamında etkileniyoruz.  Ortadoğu’da bir sıkıntı oldu mu bizde  de sıkıntı başlar. Siyaseten de etkileniriz oradan. Bakın Katar krizi de eklendi buna. Suriye kaos ve Irak’taki belirsizlik ve sıkıntılar yetmezken, Katar’ı karıştırdı emperyalist güçler. Müslümanlar gün yüzü görmesin diye ellerinden geleni yapıyor bu güçler.

Bu nedenle, biz Müslümanlar akıllı davranıp bunlarnı hamlelerini boşa çıkarmalıyız. Kata,r Filistin’e destek veriyor diye Siyonistler hemen harekete geçti.  Katar sıkıntıda olursa Filistin ve Hamas’ta sıkıntıya düşer. Böyle olunca ne olur İsrail’in rahatlaması olur. İsrail şimdi de Mısır’ın Filistin ve Hamas’ı zaptu rapt altına alması için oyunlar oynuyor.  Mısır ve Sisi de buna alet oluyor. Yani onlara hizmet ediyor. Dedim ya biz Müslümanlar aklı selim davranmalıyız. Yoksa bizi , yurdumu karıştırmak isteyenler çoktur. Buna mahal vermemek için bir olmalıyız, güçlü olmalıyız. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyarbakır’da şofben patlaması korkuttu
Diyarbakır’da şofben patlaması korkuttu
Sento Caddesi baştan sona kadar yenileniyor
Sento Caddesi baştan sona kadar yenileniyor
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat Mardin evden eve, Mardin nakliyat, Mardin şehirler arası nakliyat, Mardin asansörlü nakliyat, Mardin şehirlerarası nakliyat