e Ebubekir Sıddık ARSLAN Aile saadeti Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Aile saadeti
Ebubekir Sıddık ARSLAN

Aile saadeti

Advert

 

 

Dinimizde de aile saadetinin önemine vurgu yapılıyor. Aile çocuk, eş, anne,  baba, kardeş. Bunlar birinci derece ailedir. Ve özellikle eş,  anne ve babaya karşı saygı olunmalıdır.

 

Aile saadeti günlük hayatta da önem arzediyor.  Kurulan yuvanın önemi çok büyük…Hiçbir zaman kimse kimsenin ayıbını yüzüne vurmamalı. Belki de o ayıbını bilmeden yapıyordur. Hemen yapıcı bir şekilde konuya yaklaşmalı ve usulca bu sorunu çözmeli. Eşler biribirini dinlemeli. Ve normal yaşamda bu düzenin devamı için çaba sarfetmeli. Eşlerden biri eğer hatasını kabul eder ve düzeltme yoluna giderse hiç sorun kalmaz. Ama ısrar ederse o zaman sorun büyür. Anne ve babaya yaklaşım da aile düzenini sarsacak düzeyde olmamalı. Aile bu durumda korunup kollanmalı. Eğer bir taraf ihmal edilirse, o zaman sarsıntı yaşanabilir.

 

Mutlaka ki Cennet anaların ayakları altındadır. Ya da Anne ve babaya ‘Öff’ bile denmemeli. Anne baba duası önemlidir. Ancak asıl hak bence eşindir. Çünkü iyi günde kötü günde denmiştir. Hem iyi günde hem kötü günde mutlaka ki bu verilen söze uyulmalıdır. Bütün her şey aile saadetinin ayakta durması için olmalıdır. Dinimizde de aile saadetine önem veriliyor. Hiçbir zaman tek taraflı kararlar alınmamalıdır. Alınan karar paylaşılmalı ve fikirler uyuşmalıdır. Tek taraflı alınan karar,  kırar, üzer ve bu durumda karardan habersiz olan eş kendini önemsiz hisseder.  İyi kararlarda da kötü kararlarda da mutlaka ki ortak karar olmalıdır. Yoksa aile çatısı çatırdar. Sorunlar çıkar. Bütün bir yaşam aile ile geçecekse öyleyse önem vermek gerekir. Aile saadeti için saygı, sevgi, değer şarttır. Yoksa en önemli kurum içinden çıkılmaz bir hale gelir. Aile ihmal edilmeden, hatta aile daha önde olacak şekilde yaşam devam etmelidir. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyarbakır’da şofben patlaması korkuttu
Diyarbakır’da şofben patlaması korkuttu
Sento Caddesi baştan sona kadar yenileniyor
Sento Caddesi baştan sona kadar yenileniyor
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat Mardin evden eve, Mardin nakliyat, Mardin şehirler arası nakliyat, Mardin asansörlü nakliyat, Mardin şehirlerarası nakliyat