e Cengiz ARSLAN Türkiye’nin Ortadoğu’daki konumu Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Türkiye’nin Ortadoğu’daki konumu
Cengiz ARSLAN

Türkiye’nin Ortadoğu’daki konumu

i

 

Her gün biraz daha gelişen bir ülke oldu Türkiye. Söz sahibi, dünyada sözünü geçirebilen bir ülkedir artık Türkiye. Özellikle Ortadoğu’da etkisini gösteriyor . Türkiye üzerinde oynanan oyunları bertaraf etmek için ön görüleri olan, geleceği gören lideri ve kadrosu bulunuyor Türkiye’nin.

Suriye halkına zulmün karşısında sessiz kalmayan, 3 milyon Müslüman Suriye halkına sahip çıkan Türkiye, burada oynanan oyunları da görüyor ve bunlara izin vermiyor. Dünya ülkelerinin hiç biri Türkiye’nin yaptığını yapamadı. Yapmıyor da… Emperyalistlerin oyununu da bozuyor Türkiye.  Kendi güvenliği, Müslüman coğrafyanın geleceği için adımlar atıyor. Gelecek karanlık olmasın, Müslümanlar eziyet çekmesin diye hareket ediyor.

Batı toplumu, kendi çıkarları için oyunlar oynarken, Türkiye hem bunları engelliyor, hem de Müslüman halkın iyiliğini düşünerek adım atıyor. Hani insan hakları savunucusu ülkeler , neredeler ? İnsanlar hak hukuk değil, canından oluyor. Canlar gidiyor, canını kurtarabilende sefil,  perişanlar.  Petrol için Ortadoğu’yu karıştıran, sınırları değiştirme çabasında olan batılı ülkeler, insan hak ve hukukunu hiçe sayıyor. Kendi elit insanları daha iyi bir yaşam yaşasın diye, Müslüman halkın yaşamına kast ediyorlar.

Arakan yazımda belirttiğim gibi, sadece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cesaretle zulümlere dur diyor. Bırakın Batılı ülkeleri, diğer Müslüman ülkelerin sessizliği insanı çileden çıkarıyor. Müslüman kardeşin hayatından olurken, sessiz kalmak kimseye bir şey kazandırmaz. Tam tersine kaybediyor..Hem bu dünya, hem de Ahiret için kayıptalar.

Erdoğan her defasında söyler bu sözü “Biz Allah’ın huzurunda rukua eğilmekten başka, hiçbir gücün karşısında eğilmedik, eğilmeyiz” ... Yine Erdoğan der hep…”Selahaddin’i  Eyyubi’nin dediği gibi Savaş atlar ve kılıçlarla kazanılmaz,  Allah’ın  ‘Ol ‘ demesiyle olur” … Çok doğru.  Evet bunları da unutmamak gerekiyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyarbakır’da şofben patlaması korkuttu
Diyarbakır’da şofben patlaması korkuttu
Sento Caddesi baştan sona kadar yenileniyor
Sento Caddesi baştan sona kadar yenileniyor
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat Mardin evden eve, Mardin nakliyat, Mardin şehirler arası nakliyat, Mardin asansörlü nakliyat, Mardin şehirlerarası nakliyat