Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Kudüs  Filistin'in başkentidır, öyle kalacak
Cengiz ARSLAN

Kudüs Filistin'in başkentidır, öyle kalacak

i

 

ABD Başkanı Trump tek başIna bır karar verdı ve yalnız kaldı. Dünya'da bu kararI destekleyen yok. Hemen bu karara karşı  Islam Işbırlığı TeşkılatI'nIn dünyaya cevabI geldı. Kudüs Fılıstın Devletı'nın başkentıdır. Ve bu tüm dünyaya duyuruldu. Ilk kIblemız Kudüs'te. Müslümanlar ıçın önemlı bır yere sahıp. Bunun böyle olduğu da Islam Işbırlığı TeşkılatI (IIT) tarafIndan bır kez daha tescıllendı. CumhurbaşkanI Recep Tayyıp Erdoğan toplantI sonrasI bunu açIkladIğInda tüm dünya  MüslümanlarInIn gözü kulağI Istanbul'daydI. Ne kadar önemlı bır karar bu. MüslümanlarIn yüreğını ferahlatan bu karar tüm dünyaya çok güzel bır cevap oldu.

MüslümanlarIn bu kararla bırlıkte huzuru bırazda olsa yerıne geldı. Ama asIl amaç, ışgal altIndakı Fılıstın'ın kurtuluşu olacak. 1967'den berı ışgal altInda olan Fılıstın topraklarInda Müslümanlara türlü ezıyetler çektırıldı. Genç bedenlere kIyIldI. Bütün Islam alemının yüreğı dağlandI. Ama Islam Işbırlığı TeşkılatI'nIn Istanbul'da aldIğI bu karardan sonra artIk hıçbır şey eskısı gıbı olmayacak gıbı görülüyor.

 CumhurbaşkanI Erdoğan'In kararlI konuşmalarIndan bunu anlIyoruz.  Erdoğan 'One Mınute 'dedı ya . Işte tam da o zamandan berı bu kararlIlIğI görüyorum. Erdoğan'In, Ümmetın umudu olduğunu görüyoruz. Bu her babayığıdın yapabıleceğı bır şey değıl. Hanı Erdoğan  "kefenlerımızı gıydık" demıştı ya . Işte bunu söylemesının sebebı,  her şeye rağmen Ümmetın yanInda olacağIna karar verdığı ıçındı.  Kımseye boyun eğmeyen bır lıder, ümmet ıçın çabalayan bır lıder. Tüm Islam  alemının haklarInIn savunucusu,   gözü, kulağI olan bır lider var. Bu nedenledır kı , Müslümanlar artIk eskısı gıbı karamsar değıl.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katil zanlısı 10 yıl sonra yakalandı
Katil zanlısı 10 yıl sonra yakalandı
Amed Sportif Faaliyetler’in futbolcuları öğrencilerle buluştu
Amed Sportif Faaliyetler’in futbolcuları öğrencilerle buluştu
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası