Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Advert
Kudüs için dua edelim
Cengiz ARSLAN

Kudüs için dua edelim

i

 

 

Müslüman alemi için önemlidir Kudüs. Hıristiyanlar için de önemli. Müslümanlar, Kudüs için ayağa kalkarken, Hıristiyan aleminde bu konu ile ilgili pek ses yok. Müslüman alemi derken, bazı  Müslüman ülkelerin sessiz kaldıklarını da unutmamak gerek.

Müslümanların ise ilk kıblesidir Kudüs. Küçük bir toplum, ABD’yi de yanına alıp dünyaya meydan okuyor. Tabi ki bazı Müslüman ülkelerde buna karşı sus pus.

Hiçbir ülke bu konuda Türkiye kadar sesini yükseltemedi. Türkiye Birleşmiş Milletler nezdinde etkili oldu. Ve istenen karar Türkiye’nin de etkisi ile çıktı. Yani Kudüs İsrail’in başkenti değildir kararı verildi. Sonrasında yine Müslümanlara eziyet başladı. Gençler insan haklarına aykırı muameleler gördü, hukuksuz şekilde gözaltına alındı.

Ve hala etkili olabilecek olan Müslüman ülkeleri bu konuda sessiz. Hiçbir şekilde rahatlarını bozmak istemiyorlar. Bu dünyada rahat edecekler, ya ahirette. O zaman ne diyecekler?. Niye sessiz kaldıklarını nasıl açıklayacaklar. Bu sessizlikleri büyük bir vebaldir. Eğer sessiz kalmaya devam ederlerse, bunun hesabını veremezler.

Tüm Türkiye Kudüs için ayakta. Kimisi dua ederek, kimisi protesto ederek, kınayarak, kimisi ise  alanlara çıkıp haykırarak ses veriyor, tepki gösteriyor. En güzelini ise Türkiye’nin lideri yapıyor. Çıkıp cesaretle dik duruyor ve haksızlığı, hukuksuzluğu dünyanın yüzüne vuruyor. Her konuşmasında mutlaka Kudüs’ü gündeme getiriyor. Ve Kudüs’ün yalnız olmadığını hatırlatıyor.  Allah mutlaka ki, doğruların yanındadır. Ve doğru olan,  önünde sonunda galip olacaktır.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
Diyarbakır’ın Lice, Kulp ve Silvan ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
Diyarbekirspor’a para cezası verildi
Diyarbekirspor’a para cezası verildi
diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi