e Ömer ARSLAN Doğru her zaman doğrudur Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Doğru her zaman doğrudur
Ömer ARSLAN

Doğru her zaman doğrudur

i

 

Yaşam boyunca samimi ve dürüst olanlar hep kazanmıştır. Yalan, dolan riyakarlık hep kaybettirmiştir.

 İnsan, yaşamın her alanında doğru ve samimi olmalı. Yalandan dolandan, samimiyetsizlikten bir şey elde edilemez. Doğruluk hep kazandırır. Doğru olan hem dünyada hem de ahirette karlı çıkar .

‘Doğru söze ne denir’ denilir hep. Doğru söze hiçbir bahane bulunamaz tabi ki. Yeter ki eylemin ve ettiğin söz doğru olsun. Doğruluktan hiç kimse zarar görmemiştir. Hani bir de “Yalancının mumu yatsıya kadar yanar’ diye bir söz vardır.  Bu söz çok doğru. Yalan söylenenin doğrusu en sonunda ortaya çıkar.  Doğru olalım ki, doğru yolda olalım. Samimi olmak lazım birde…Samimi olmazsan, samimiyetsizlikle karşılaşırsın. Sözünde, özünde samimi olursan hep kazanırsın. Karşındaki de samimiyetini görürse, sana bir adım daha yaklaşır. Yani ’Emin’ kişi olursun.  Özüne, sözüne güvenilen kimse olursun …

İslam Dini’de doğruluğu emrediyor. Doğru olmamız, yalandan kaçınmamız gerektiği emrediliyor.  Yaşamda bunlar olursa insan hep kazanır. Mutlaka ki  karşılığını alır. Samimiyet, doğruluk, karşındakine güven verir.

Doğru olmayı  hayatımızın felsefesi haline getirmemiz gerek.  Böyle olursak çocuklarımızda  bizi örnek alır ve hayatlarında doğru ve samimi olma yolunu seçer. Yalandan kaçınır ve doğruluğu kendine yol seçer. Çocuklar, ebeveynlerini örnek alır hep. Baba-anne ne yaparsa onlarda bunu örnek alıp yapar. Bu nedenle doğru özlü, sözlü olalım ki, çocuklarımız bizim bu yönümüzü örnek alsın ve hayatları gelecekte kararmasın.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bağlar’da yapılması planlanan kentsel dönüşüm için Ankara’da önemli görüşme
Bağlar’da yapılması planlanan kentsel dönüşüm için Ankara’da önemli görüşme
Diyarbakır’da seyyar satıcıların yer kavgası kamerada
Diyarbakır’da seyyar satıcıların yer kavgası kamerada
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat