e Ömer ARSLAN Büyükşehir Belediyesi çalışıyor Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Büyükşehir Belediyesi çalışıyor
Ömer ARSLAN

Büyükşehir Belediyesi çalışıyor

Advert

 

Diyarbakır, alt yapı ve üst yapı anlamında deyim yerindeyse adeta yeniden düzenleniyor. Bir de Diyarbakır artık tertemiz . Ve Yer üstü çalışmaları da hızla sürüyor. Işıklandırma ise süper. Caddeler, refüjler güzel görüntüde.

Yıllardır asfalt yüzü görmeyen caddeler iki yılda asfalt ile yeniden buluştu.   Mahallesinin çukurlarının gittiğini, yerlerin kazınıp yeniden asfaltlandığını görenler  mutlu.  Çünkü mahallelerinin sokaklarının asfaltlanmasından umudu kesmişler. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, özellikle bu sokaklardan  asfaltlamalara başlanmasını istedi. O sokakları gezip gören Atilla, bu durumu kabullenemedi ve kentte asfaltlamaya önem verdi.

Eski belediyeye ne para geliyorsa, şimdiki yönetime de aynı miktar geliyor. Yapılan bu hizmetlerin tümü belediyenin öz kaynakları ve gönderilen paralarla yapılıyor. Şu ana kadar Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne fazladan bir para  gelmediği belirtiliyor.  Belediye yönetimi gelen parayı son kuruşuna kadar alt yapı ve üst yapıdaki çalışmalar için harcıyor. Yani para hak ettiği yere, alt yapı üst yapıya gidiyor. Parklar, yollar, caddeler sokaklara harcanıyor.

Diyarbakır’ın caddeleri herhalde şimdiye kadar bu denli kaliteli bir asfalt yüzü görmedi. Ve bu kadar park bahçe hizmeti  kentte olmadı. Bir Kent Meydanı yapıldı, dillere destan oldu.  Yenişehir İlçesi’nin Ofis semti yani Gevran Caddesi yeniden düzenlendi.  Kaldırımlar  görmeye değer. Cadde refüjü de yapıldı. Refüjün içi betondandı,  beton kazılıp kaldırıldı, toprak geldi. Toprağın üstüne çiçekler gelecek.  Mevsimine göre, rengarenk çiçekler gözümüzü, gönlümüzü şenlendirecek.

 

İnsana odaklı yapılan her türlü çalışma  önemlidir. Büyükşehir Belediyesi bunu yapıyor. Yani halkın, hak ettiği kaldırımlar, yollar, çevre düzenlemesini  hakkıyla yapıyor. Kent son iki yılda güzelleşti, düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi tebrik edilmeyi hak ediyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bağlar’da yapılması planlanan kentsel dönüşüm için Ankara’da önemli görüşme
Bağlar’da yapılması planlanan kentsel dönüşüm için Ankara’da önemli görüşme
Diyarbakır’da seyyar satıcıların yer kavgası kamerada
Diyarbakır’da seyyar satıcıların yer kavgası kamerada
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat