e Ömer ARSLAN Derya gibi olmak lazım.. Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Derya gibi olmak lazım..
Ömer ARSLAN

Derya gibi olmak lazım..

i

 

Yaşamda Derya gibi olmak istiyorsan, içtenlik gerek. Samimiyet gerek. Memleket sevdalısı olmak gerek. Velhasıl dosdoğru olmak gerek.

Diyarbekir denince akla, kadirşinaslık gelir. Doğru insan gelir. Candan ve dürüstlük gelir. Dost gelir akla, kadim dost görülür Diyarbekir insanı. Bazen hırçın olur insanı ama genelde naiftir. Bir adım atarsan O’na, o sana on adım gelir.  Diyarbekir insanı bazen Dicle sakinliğinde akar, bazen Fırat gibi hırçındır.  Yüzünde samimiyet vardır. Özü sözü birdir.  Karacadağ gibi durur , vakurdur… Kırklar Dağı gibidir, kıymetlidir.   Samimi olursan o sana , ebedi dosttur. İşte Diyarbekirli böyledir, böyle olmalıdır.

Akılda kalmak lazım...Özellikle sana samimi olana karşı dürüst olman lazım.  Dostluk, arkadaşlık önemlidir Diyarbekirli için.  Akılda kalmak için ise dosdoğru olmak lazım. İçin dışın bir olacak. Türk’ü,  Kürdü,  Laz’ı , Çerkez’i,  Arap’ı ayırt etmeden sevmek lazım. İnsanı Yaradan’dan ötürü sevmek lazım. İnsanı insan olduğu için sevmek lazım.

İnsani ilişkilerde, her zaman doğruluk önemlidir. Dosdoğru olursan, için dışın bir olursa, akılda kalırsın. Sözüne itibar edilmeyen insan için kimse aklını meşgul etmez, silinir gider. Doğruluk kazandırır, akılda bırakır.  Doğru her zaman doğrudur. Sonunda kazanan doğrular olur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bağlar’da yapılması planlanan kentsel dönüşüm için Ankara’da önemli görüşme
Bağlar’da yapılması planlanan kentsel dönüşüm için Ankara’da önemli görüşme
Diyarbakır’da seyyar satıcıların yer kavgası kamerada
Diyarbakır’da seyyar satıcıların yer kavgası kamerada
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat