e Ömer ARSLAN Türkiye, Suriye üzerinde oynanan oyunları bozuyor Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.

istanbul escort

Türkiye, Suriye üzerinde oynanan oyunları bozuyor
Ömer ARSLAN

Türkiye, Suriye üzerinde oynanan oyunları bozuyor

i

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye’de kaosun bitmesi, ülkenin bütünlüğünün devamı için çabaları taktire şayandır.  Türkiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın girişimleriyle, Ortadoğu’da etkili ve söz sahibi bir ülke olduğunu her zaman ortaya koyuyor.  Türkiye, Suriye’de süper güçlerin oyununu bozmayı sürdürüyor.

ABD, ‘Demokrasi götüreceğim’ dediği Ortadoğu  ülkeleri, Kuzey Afrika ve Afganistan’da  kaos yarattı. Afganistan, Irak…Sonrasında ‘Arap Baharı’ adı altında, Libya, Mısır ve Tunus…Hiçbir ülkeye demokrasi  götürmedi, tam tersi kaos götürdü.  Buralar tam anlamıyla karıştı. Bu ülkelerde insanlar  kaos içinde yaşıyor veya kaos içinde ölüyor.  Devlet tam anlamıyla  yok.  Yer altı ve yer üstü zenginliklerle bilinen bu ülkeler daha önce refah içindeydi.  Bu ülkelerde yaşayan insanlar şimdi yoksullaştı, muhtaç hale geldi.  Tunus, Mısır  ve özellikle Libya refah seviyesi yüksek ülkelerdi. Bu ülkelerde , turizm gelirleri, yer altı zenginlikleri ile insanlar ekonomik refah içinde yaşıyordu.   Şimdi her gün çatışma, her gün patlamalar.  İnsanlar ölümden kaçıyor.  Libya’da  ekonomik refah  yüksekken, şimdi  yoksullaşan halk, daha iyi bir yaşam ve çatışmaların, ölümün olmadığı bir yere ulaşmak için Akdeniz’den İtalya’ya  kaçıyor.  Bir bölümü de  teknelerinin alabora olması sonucu hayatını kaybediyor.  

Suriye’ye de el attı ABD… Aslında Suriye’de,  İsrail’in  Büyük Ortadoğu Projesi’ne bir hizmet var. ABD, Suriye’de  bu proje için çalışıyor.  Nihai amaç Büyük Ortadoğu Projesi.   AABD, İsrail’in hayal ettiği toprakları oluşturmak için çaba içinde. 

Ancak Türkiye bunu görüyor ve bu oyunu bozuyor. Büyük oyun var Suriye’de.  Suriye konusunda aklıselim davranmamız lazım. Türkiye’nin attığı adımlar gelecek için çok önemli. Ve biz de  vatandaşlar olarak oyuna gelmemek için iyi düşünerek hareket etmemiz gerekiyor. Bu oyunu bozmak gerek.  

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DÜ öğrencilerine oryantasyon eğitimi
DÜ öğrencilerine oryantasyon eğitimi
Bağlar Belediyespor’da hedef 3 puan
Bağlar Belediyespor’da hedef 3 puan
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat Mardin evden eve, Mardin nakliyat, Mardin şehirler arası nakliyat, Mardin asansörlü nakliyat, Mardin şehirlerarası nakliyat