e Ömer ARSLAN Huzur en güzel şey Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Huzur en güzel şey
Ömer ARSLAN

Huzur en güzel şey

i

 

Hayatta insanın huzurlu olması kadar güzel bir şey yoktur. Maneviyat insanı güçlendirir ve huzurlu olmasını sağlar. Manevi değerler bu nedenle çok önemlidir.

İnsan hayatta huzur ister. Yaşadığın kentte, ülkede huzur,  aile huzuru, insanın iç huzuru….İç huzur önemlidir. Sıkıntılı isen günlük yaşamına, aile hayatına, iş hayatına, velhasıl her şeye yansır.

İnsan huzurlu olunca, yaşamı tadında gidiyor. Sevinçli oluyor. Mutlu oluyor, sevgi dolu oluyor. Güven duyuyor hayattan.  İçinde sıkıntı hissetmiyor. Hem de sağlıklı oluyor.  Neşe doluyor  insan. . Huzur en güzel şey dedik yazımızın başlığında. Ülkede, bölgede, kentimizde huzur olsun.

Huzursuz bir ortam insanı ruhsal çöküntüye götürür.   Böyle olunca keyif kalmaz insanda. Huzursuz olup ta mutlu ve sevinçli olmak mümkün mü ? Değil tabi ki…  Huzurlu olmaz birazda insanın elinde. Aklı selim düşünürsen huzuru sen kendin yaratırsın. Kendi elinle ya huzuru oluşturursun, ya da huzursuzluğu.  Bu nedenle huzur istiyorsak hayatımızda  akıllıca davranmamız lazım. Düşünmeden atacağımız her adım huzursuzluk yaratabilir belki de.  Neyin  sana huzur vereceğini, neyin  senin huzurunu kaçıracağını düşünerek anlayabilirsin. Düşünerek  hareket edip  ona göre davranırsak kimsenin huzuru kaçmaz.

Huzursuz  günler olmasın diye, huzur içinde  yaşayalım diye,  aklıselim düşünüp öyle hareket etmemiz lazım. Bu birazda bizim elimizde. Herkes için huzurlu günler olur  İnşaAllah.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hakkari’de sigara, şarjör ve kalaşnikof üst kapağı ele geçirildi
Hakkari’de sigara, şarjör ve kalaşnikof üst kapağı ele geçirildi
Kızılay Bismil Şubesinden bisiklet turu etkinliği
Kızılay Bismil Şubesinden bisiklet turu etkinliği
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat