e Yusuf ARSLAN Anneler kıymetlimizdir Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Anneler kıymetlimizdir
Yusuf ARSLAN

Anneler kıymetlimizdir

i

 

Kadınlar… Onlar anamızdır.. Onlar bacımız. Eşimiz, kızlarımızdır… Cennet anaların ayakları altındadır.

Bizi büyüten anamız, bu yaşa getirene kadar ne çileler çekmiştir.  Ne zorluklarla  bizi bu yaşa getirdi. Yemedi, yedirdi, içmedi içirdi. Onun için kadınlar kıymetlimizdir. Bazen tarlada çalışan işçi,  aynı anda çocuğuna da bakan anne. Sonra evine gidince, evinin kadını. Bir de aşçılar kadınlar. Bunca gündelik yoğun işlerine rağmen, evde yemek pişirirler. Çünkü çocuklar, evin ahalisi  yemek ister.

 

Bölgemizin çilekeş kadınlar binbir zorluk içinde işlerini yetiştirmeye çalışır.  Kırsalda yaşayan kadınların yükü daha fazladır.  Tarlada en iyi işi yapan, bunun yanı sıra anneliğini ev hanımlığını yapan kadınlarımız için ne yapsak azdır. Kadınlarımızım yükünü hafifletmek bizim elimizde. Evde işin ucundan tutarak bir nebze de olsa onların yükünü hafifletebiliriz. Yada çocuklarımızı alıp gezdirerek onun işini biraz kolaylaştırabiliriz.  Kadınlarımızın yükünü hafifletmek, onların mutlu olmasını sağlamak bizim elimizde.  

Her zaman kadın en zor işi yapar. Küçükken başımız sıkıştığında annemize sığınırız. Ağlarken bile ‘Anne’ diye ağlarız. Ama öyle bir evlat olalım ki, onları üzmeyelim, dertlendirmeyelim. Ağlatmayalım.

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 71’inci günde
HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 71’inci günde
DTSO heyetinden Hasuni mağaraları ve Malabadi Köprüsüne gezi
DTSO heyetinden Hasuni mağaraları ve Malabadi Köprüsüne gezi
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat Mardin evden eve, Mardin nakliyat, Mardin şehirler arası nakliyat, Mardin asansörlü nakliyat, Mardin şehirlerarası nakliyat