e Ömer ARSLAN Bu oyunları görüyoruz Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Bu oyunları görüyoruz
Ömer ARSLAN

Bu oyunları görüyoruz

Advert

 

Mısır, Libya, Tunus, yani Kuzey Afrika… Bir de  Ortadoğu... Ve de Afganistan.  Bu ülkeler denince akla kaos ve iç savaş geliyor. Tabi bir de  şimdi de Venezuela…Bu ülkelere  ABD’nin eli değdi.  Amaç ise kaos yaratmak.  Peki neden ?  Bu ülkelerin yer altı zenginliklerini kontrol altına almak.

Suriye’de ise İsrail’in amacı var. Bu ülkede olanların tümü ise ABD’nin İsrail’e bir hizmeti olarak görülebilir.  Gerçi  Türkiye, Suriye’deki oyunları bozuyor ve bozmayı sürdürecek. ABD, diğer ülkelerde yaptığı gibi Suriye’de de kaos yarat. Sonra oyununu oynamak için sahneye çıktı. Tabibunların hepsini  Türkiye görüyor ve müsaade etmiyor. Türkiye, artık  Ortadoğu’da etkili ve söz sahibi konumuna geçti.  Bu oyunlara müsaade etmiyor.

Afganistan’da  diğer ülkelerdeki gibi aynı durum söz konusu.  Bu ülkede de hala canlar gidiyor.  Siviller hayatını kaybediyor. ABD, kaç yıldır demokrasi götüremedi Afganistan’a. Sonrasında ‘Arap Baharı’ adı altında, Libya, Mısır ve Tunus…ABD, hiçbir ülkeye demokrasi  götürmedi, tam tersi kaos götürdü.  Buralar tam anlamıyla karıştı. İnsanlar ölüyor, devlet  otoritesi yok. Yer altı ve yer üstü zenginlikleri olan bu ülkelerde yaşayanlar ekonomik anlamda oldukça rahattı.  Bu insanlar şimdi ise yokluk içinde.  Muhtaç hale geldiler.   Mısır  ve özellikle Libya refah seviyesi yüksek ülkelerdi. Bu ülkelerde , turizm gelirleri, yer altı zenginlikleri ile insanlar ekonomik refah içinde yaşıyordu.   Şimdi her gün çatışma ve her gün ölümler yaşanıyor.  Avrupa ülkelerine kaçarken Akdeniz’de tekneleri batıyor ve hayatlarından oluyorlar. 

ABD’nin tüm bu yaptıklarının asıl amacı İsrail’in Büyük Ortadoğu Projesi’ne hizmet etmek. Özellikle Suriye’de…Burada İsrail’in  Büyük Ortadoğu Projesi’ne bir hizmet var. ABD, Suriye’de  bu proje için çalışıyor. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bağlar’da yapılması planlanan kentsel dönüşüm için Ankara’da önemli görüşme
Bağlar’da yapılması planlanan kentsel dönüşüm için Ankara’da önemli görüşme
Diyarbakır’da seyyar satıcıların yer kavgası kamerada
Diyarbakır’da seyyar satıcıların yer kavgası kamerada
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat