e Ebubekir Sıddık ARSLAN Canı veren Allah'tır Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Canı veren Allah'tır
Ebubekir Sıddık ARSLAN

Canı veren Allah'tır

Advert

Can almak ne İslamiyette vardır, ne vicdana ne de insanlığa sığar. Insan katletmek, bir Müslüman'ın işi değildir. Bırakın insan canı almak, herhangi bir canlıya zarar vermek de Islamiyette yoktur.

 

Müslüman diye geçinip, Müslüman'ın canını almak ise en büyük günahtır.  Hangi Mümin bir Mümin'in canına kastedebilir.  Bu inancımıza sığmaz. Müslüman iyilik edendir. Kötülüğü aklına bile getirmez. Islam'ın emri budur. Müslüman, kimsenin kötülüğünü düşünmez.  Yararlı fert olur , Müslüman kardeşine fayda sağlamak için vardır.

Islamiyet adına Müslüman bir ülkede, Müslümanlara zarar verecek eylemler yapılıyor. Bu eylemi yapanların Islam'la alakası yoktur. Buna çok dikkat etmek gerekir.  Dünyanın her yerinde, Müslüman coğrafyalarda da, din adına ortaya çıkanlara da kanmamak gerekir.

Cihad diye ortaya çıkanlar, Islam'a en çok zarar verendir. Emperyalistler, sadece kimliğinde Islam yazanı gerçek Müslümanları zayıflatmak için kullanarak zarar vermek  uğraşındalar.   Uyanık olmak gerek.  Islam'ı karalamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bunun için de gerçek yaşamında inançlı olmayan ve Müslüman geçinenleri kullanıyorlar.  Bu bir tuzak ve bu tuzağa düşmemek gerek. Kur'an ve Hz. Muhammed(S.A.V.)'in hadislerini iyi bilmek gerek. Ve bu yolda gitmek, insanı tuzağa düşürmekten kurtarır.  Rehber Kur'an ve Hadis olmalı. Islamiyetin gereği de budur. Uyanık olalım, dinimize sarılalım.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyarbakır’da şofben patlaması korkuttu
Diyarbakır’da şofben patlaması korkuttu
Sento Caddesi baştan sona kadar yenileniyor
Sento Caddesi baştan sona kadar yenileniyor
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat Mardin evden eve, Mardin nakliyat, Mardin şehirler arası nakliyat, Mardin asansörlü nakliyat, Mardin şehirlerarası nakliyat