e Ebubekir Sıddık ARSLAN Diyarbakır hizmete doyacak Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Diyarbakır hizmete doyacak
Ebubekir Sıddık ARSLAN

Diyarbakır hizmete doyacak

i

 

Hizmet Diyarbakır'da başladı ve bütün hızıyla devam ediyor. Görünen görünmeyen bir çok hizmet yapılıyor şimdiden. Bahar gelince bu hizmetler artacak.  Kentteki  park bahçeler yeşile doyacak. Bulvarlar, kaldırımlar fidana doyacak. Asfalt zamanı ise önce varoşlar, sonra ise genelde bir asfaltlama yapılacak.

 

Kentin acil ihtiyaçları ne ise önce oradan başlanıyor. Sonra orta derecedeki eksiklikler. Ama büyük sorunlar için önce enine boyuna projeler hazırlanıyor. Sağlam, kalıcı ve ha bire bakım onarım gerektirmeyecek, hemen bozulmayacak derecede hizmet yapılacak. Bozulmayacak derken, mesela Dağkapı meydanı 2-3 yıl içinde 3 kere yapıldı, yeniden bozuldu ve yeniden yine yapıldı. Ha bire Dağkapı meydanında onarımlar oldu. Işte bunlara mahal vermeyecek sağlam projeler oluşturulmaya çalışılacak. Bir eser ortaya çıktı mı, bir hizmet yapıldı mı kalıcı olması için ne gerekiyorsa o olacak.

 

Tüm bunlar olurken aksaklıklar da dikkate alınıyor. Küçük görülen ama gerçektende sorun olan meselelere hemen el atılıyor.  Işte onlardan biri. Cumali Atilla'ya bir Diyarbakırlı tanıdığı, "Dicle Üniversitesi kampus alanında yer alan ancak bazı fakültelere yaklaşık 5 kilometre mesafede bulunan yurttan gidiş gelişler öğrenciler için zor oluyor"  demesiyle bu sorun da hemen anında çözümlendi.  Cumali Atilla telefonu aldı eline ve ilgili birim amirine talimat verdi. "Öğrenciler mağdur oluyor. Bu kış kıyamette zorlanıyorlar. Yetersiz sefer var. Yurttan üniversiteye bağlı fakültelere gidişi rahatlatın,   ek sefer koyun" diye talimat verdi Cumali Atilla… Ve öğrencilerin ulaşım sorunu hemencecik çözüldü.

 

Bu da bir sorundu. Bir kişinin söylemesiyle, önceden sorun olan bu bölgedeki ulaşım, şimdi sorun olmaktan çıktı. "Biz hizmet için geldik. Bütün imkanlar Diyarbakırlı vatandaşlarımız için sunulacak. Nihayetinde biz vatandaşın hizmetindeyiz. Çözümlenmeyecek sorun yoktur. Çareler vardır. Şimdiye kadar çözümlenmeyen basit sorunlar hemen, diğer sorunlar ise zaman içinde mutlaka çözümlenecektir" diyen Cumali Atilla, halkın büyük taktirini topluyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyarbakır’da şofben patlaması korkuttu
Diyarbakır’da şofben patlaması korkuttu
Sento Caddesi baştan sona kadar yenileniyor
Sento Caddesi baştan sona kadar yenileniyor
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat Mardin evden eve, Mardin nakliyat, Mardin şehirler arası nakliyat, Mardin asansörlü nakliyat, Mardin şehirlerarası nakliyat