Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Anadolu devrimi
Sinan YILMAZ

Anadolu devrimi

i

 

Halk oylamasında Anadolu, Karadeniz ve Güneydoğu’da oy artışı görüldü. Tabir yerindeyse Güneydoğu Erdoğan’a ve kayyumların çalışmalarına itibar edip tercihlerini yaptı. Diyarbakır’da önceki seçime göre 76 bin oy arıtış yaşandı.

 

Mardin, Van, Diyarbakır, Şırnak, Hakkari, Bitlis HDP’nin kalesi . Ancak bu kentlerde HDP oy kaybetti.  Güneydoğu’da hendek siyaseti güden HDP’nin “Hayırı” desteklemesi, halkın tepkisine de neden oldu. Halk tepkisini sandık başında gösterdi.

Öte yandan özellikle Diyarbakır, Van ve Mardin’de oy artışı yaşandı. Diyarbakır son 10 yıldır görmediği asfaltı gördü. İstanbul’u süsleyen laleler Diyarbakır’ın kavşaklarında, refüjlerinde görsel şölen oluşturuyor. Asfalt hem kaliteli hem de itinalı yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi, Kayapınar Belediyesi, Yenişehir Belediyesi, Sur Belediyesi kentin en ihtiyacı olan hizmetleri görüyor. Halk bunu gördü.

 

Halk bir de Recep Tayyip Erdoğan’dan vazgeçmedi. Yine sahip çıktı. Bölgede oy artışı Evet cephesine adeta can damarı oldu. Kürt seçmen, huzuru ve yapılan işleri gördü ve buna göre sandık başına gitti. Hendek siyasetinin karın doyurmadığını gören halk, kayyumların hizmetinin artarak devam edeceğinden emin. Kayyumlar geleli 6 ay oldu, ancak sanki yıllardır hizmet ediyorlar. Ve kalan sürede çok projeler hizmete sokulacak.  Diyarbakır için daha raylı sistem var sırada. Daha bütün kentin, varoşlarına kadar asfaltlanması var sırada. En önemlisi insana değer veren kayyumlar ve ekipleri var.  Halk hizmet hakka hizmet anlayışı içinde çalışmalara devam.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hakkari’deki öğrenci pansiyonları dezenfekte edildi
Hakkari’deki öğrenci pansiyonları dezenfekte edildi
Pamuk yüklü kamyon devrildi: 1 yaralı
Pamuk yüklü kamyon devrildi: 1 yaralı
doğudan haber, talha onur turkey haberleri, talha onur haber181.com haberleri, talha onur talha onur kimdir, talha onur diyarbakır marka tescil malatya solucan gübresi solucan gübresi, solucan gübresi satışı diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır tavuk satışı, lohman Brown Tavuk Satışı, ataks Tavuk Satışı diyarbakır hindi çiftliği diyarbakır evden eve nakliyat diyarbakır temizlik şirketi