e Diyarbakırlı iki arkadaş kitap satarak ailelerine destek oluyor Diyarbakır son dakika haberleri, Diyarbakır haberleri, Diyarbakır haber, son dakika gelişmeler, Diyarbakır İlçe Haberleri, anlık en taze haberler yer alıyor.
Reklam
Reklamı Geç
Advert

Diyarbakırlı iki arkadaş kitap satarak ailelerine destek oluyor

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 12 yaşındaki Ayetullah Yurt ve 11 yaşındaki İslam İçten, ucuzluk pazarından aldıkları kitapları satarak hem okul harçlıklarını çıkarıyor hem de ailelerine destek oluyor.
Ortaokul öğrencisi Ayetullah Yurt ile İslam İçten, derslerinden arta kalan boş zamanlarında çalışarak ailelerine yardımcı oluyor. Bazen kuru yemiş ve simit satan iki arkadaş, bazen de ucuzluk pazarından aldıkları çocuk hikaye kitaplarını satarak harçlıklarını çıkarıyor.
12 yaşındaki Ayetullah Yurt, 7 kardeşi olduğunu ve ailesinden kimsenin çalışmadığını söyledi. Caddelerde kitap satarak okul harçlığını çıkardığını ve ailesine destek olduğunu belirten Ayetullah, "Bazen kitap, bazen kuru yemiş, bazen de simit satıyorum. Eğitimime devam ediyorum, derslerimden boşta kalan zamanlarda çalışıyorum, sorumluluk alıyorum. Ailemden kimse çalışmıyor, ben onlara yük olmak istemiyorum ve biraz da katkıda bulunmak istiyorum. Bu nedenle de boş zamanlarımda çalışıyorum" dedi.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anız yangınına jandarma müdahalesi
Anız yangınına jandarma müdahalesi
Doç. Dr. Abdullah Atlı: ″Uyuşturucu kullanımı halk sağlığı için büyük bir tehdit oluşturuyor″
Doç. Dr. Abdullah Atlı: ″Uyuşturucu kullanımı halk sağlığı için büyük bir tehdit oluşturuyor″
diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır evden eve, diyarbakır nakliyat, evden eve diyarbakır, diyarbakır asansörlü nakliyat, diyarbakır şehirlerarası nakliyat diyarbakır temizlik şirketleri alanya evden eve, alanya nakliyat, evden eve alanya, alanya asansörlü nakliyat, alanya şehirlerarası nakliyat